Radni z Łowicza chcą odbierać mieszkania komunalne osobom, które mają własne domy

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Radni z Łowicza chcą odbierać mieszkania komunalne osobom, które mają własne domy

Rafał Klepczarek

W Urzędzie Miejskim w Łowiczu leży ponad 150 podań o przydział komunalnego lokum. Wolnych mieszkań nie ma. Jednocześnie dochodzi do kuriozalnych sytuacji, gdzie komunalne lokalne zasiedlają osoby, które... mają własny dom pod Łowiczem.

- Docierają do nas informacje o takich przypadkach – informuje Alina Guszlewicz, naczelnik wydziału spraw lokalowych łowickiego ratusza.
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nie może jednak pozbawić prawa do zajmowanego lokalu komunalnego osobę, która ma na przykład własny dom tuż za rogatkami miasta, bo nie ma do tego podstaw prawnych.
- Można zabrać mieszkanie ZGM jedynie tym osobom, które mają tytuł własności do innego lokalu w samym Łowiczu, czyli w tej samej gminie, w której mają miejskie lokum - przypomina Robert Wójcik, radny miejski, który postuluje zmianę prawa w tym zakresie.
Na jego wniosek Rada Miejska w Łowiczu 25 czerwca przyjmie oświadczenie w tej sprawie. Burmistrz Krzysztof Kaliński przekaże stanowisko radnych do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
- Wprowadzenie takiej zmiany w prawodawstwie pozwoliłoby gminom na odzyskiwanie dodatkowych lokali mieszkalnych i przekazywanie ich rodzinom najbardziej potrzebującym takiej pomocy – dodaje Michał Trzoska, szef RM w Łowiczu.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.