Roman Bednarek

Radny przyłapany przez policję z bimbrem w aucie

Mężczyzna został zatrzymany z nielegalnym alkoholem na ul. Armii Krajowej Fot. Archiwum Mężczyzna został zatrzymany z nielegalnym alkoholem na ul. Armii Krajowej
Roman Bednarek

Skierniewiccy policjanci po zatrzymaniu do kontroli drogowej 54-letniego mieszkańca powiatu łowickiego, pełniącego w gminie Łyszkowice funkcję wiceprzewodniczącego rady gminy, znaleźli w samochodzie 35 l bimbru.

Z innych źródeł dowiedzieliśmy się, że 54-latek jest wiceprzewodniczącym Rady Gminy w Łyszkowicach, zaś mandat radnego uzyskał kandydując z komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Zatrzymany został na ul. Armii Krajowej w drodze do pracy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Skierniewicach, gdzie jest zatrudniony jako pracownik techniczny. Znaleziony w jego aucie alkohol to zwykły bimber, zaś zabezpieczone podczas dalszych czynności procesowych 130 l alkoholu bez akcyzy, to zacier znaleziony podczas przeszukania posesji wiceprzewodniczącego.

Dowiedzieliśmy się również, że samorządowiec od pięciu lat miał rozprowadzać bimber w cenie 100 zł za 5 litrów czystego alkoholu i po 130 zł za 5 litrów bimbru kolorowego. Jego oferta cieszyła się podobno zainteresowaniem i egzaminatorów i instruktorów nauki jazdy z całego regionu, a więc ze Skierniewic, Łowicza, Rawy Mazowieckiej, a także z Sochaczewa, Grójca i Brzezin.

O sprawie wie już dyrektor WORD w Skierniewicach.

- Trudno mi powiedzieć, czy nasz pracownik rozprowadzał w zakładzie alkohol, bo ja przecież nie stoję przy każdym pracowniku obserwując, co robi - tłumaczy Marek Wieczorek. - Sprawa jest w trakcie wyjaśniania, ale jeśli podejrzenia się potwierdzą, będzie to nieprzyjemna sytuacja dla firmy.

Wieść o wpadce samorządowca błyskawicznie rozeszła się po gminie Łyszkowice.

- Słyszałem o tym zdarzeniu, ale nie będę go komentował - mówi wójt Łyszkowic Adam Ruta. - Myślę, że mieszkańcy wyciągną odpowiednie wnioski.

Przewodnicząca Rady Gminy Łyszkowice potwierdza, że słyszała pewne pogłoski, ale nie zna sprawy, więc nie będzie się wypowiadać na jej temat.

Roman Bednarek

dziennikarz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.