Rawa ma budżet i wiadomo, że na inwestycje przeznaczy 8 mln zł

Czytaj dalej
Fot. Anna Popłońska
Anna Popłońska

Rawa ma budżet i wiadomo, że na inwestycje przeznaczy 8 mln zł

Anna Popłońska

Nowe władze Rawy projekt budżetu na ten rok odziedziczyły po swoich poprzednikach. Zostały wprowadzone niewielkie zmiany.

Rada Miasta w Rawie Mazowieckiej uchwaliła budżet na 2015 rok. Zgodnie z założeniami dochody miasta wyniosą niecałe 59,6 mln złotych. Natomiast wydatki mają osiągnąć poziom około 60,8 mln złotych. Ratusz na zadania i zakupy inwestycyjne planuje przeznaczyć 8,3 mln złotych.

W zakresie dróg publicznych w tym roku miasto zamierza kontynuować prace wokół osiedla Zamkowa Wola. Mowa o przebudowie ul. Mszczonowskiej od torowiska kolejki wąskotorowej do granic miasta oraz o przebudowie ul. Białej na odcinku od Ronda Królewskiego do ronda Unii Europejskiej. Ważnym zadaniem jest też pierwszy etap budowy ulic na osiedlu Browarna.

- Na osiedlu Browarna był bardzo duży problem, ponieważ fundusze, które zostały przeznaczone na realizację tego zadania, zupełnie nie były dostosowane do potrzeb. Projekt inwestorski opiewał na prawie 2 mln złotych, a było przeznaczone 535 tysięcy. Należało podjąć decyzję, w którym kierunku idziemy. Miałem dwie propozycje dla mieszkańców. Zdecydowali, że inwestycja będzie przebiegać w dwóch etapach przez dwa lata - mówi Dariusz Misztal, burmistrz Rawy.

Na Browarnej ma być położona kanalizacja oraz zrobione drogi. Występują tutaj duże problemy geologiczne i tzw. kurzawki. Kanalizacja deszczowa musi być więc głęboko umiejscowiona.

Do budżetu powróciła budowa oświetlenia ulicznego w ul. Fredry (100 tys. złotych) na osiedlu Polskich Pisarzy. W tej sprawie od dawna monitował radny Leszek Jarosiński. Na spotkaniu z mieszkańcami poprzednie władze deklarowały, że oświetlenie się tam pojawi, ale do tej pory go nie ma. Zadanie "wypadło" też z ubiegłorocznego budżetu miasta.

Na rewitalizację centrum Rawy Mazowieckiej w budżecie zapisano 250 tys. złotych. Koszt zakupu i montażu 15 słupów ogłoszeniowych oszacowano na poziomie 60 tys. złotych. W tym roku po raz pierwszy pojawił się zapis odnośnie budżetu obywatelskiego. Pierwotnie miało to być 500 tys. złotych. Stawka zmalała jednak do 100 tys. złotych. Opracowanie regulaminu budżetu obywatelskiego ma być gotowe w ciągu miesiąca.

W dziale oświata i wychowanie zapisano: opracowanie dokumentacji technicznej budowy siedziby Centrum Aktywizacji Rodziny (40 tys. złotych) oraz środki na realizację projektu "Szybciej, lepiej, skutecznej - rawska eOświata" (1 mln złotych).

Anna Popłońska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.