Natalia Zwolińska

Rawa Mazowiecka. Kto bez maseczki, dostawał mandat.

Rawa Mazowiecka. Kto bez maseczki, dostawał mandat. Fot. KPP Rawa Mazowiecka
Natalia Zwolińska

Rawscy policjanci przez okres świąt wielkanocnych, począwszy od 2 kwietnia, kontrolowali przestrzeganie obostrzeń sanitarnych, które obowiązują do 9 kwietnia. Zadaniem mundurowych było kontrolowanie miejsc publicznych i sprawdzanie przestrzegania uregulowań sanitarnych.

Od 2 kwietnia funkcjonariusze z rawskiej komendy kontrolowali miejsca publiczne pod kątem przestrzegania uregulowań sanitarnych, które będą obowiązywać do 9 kwietnia. Policjanci sprawdzali między innymi, czy osoby przebywające w przestrzeni publicznej stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz czy zachowują należyty dystans społeczny. Natomiast w obiektach handlowych, sportowych, związanych z kulturą, hotelowych i gastronomicznych znajdujących się na terenie powiatu rawskiego kontrolowali, czy przestrzegane są obostrzenia sanitarne.

Kontrolom poddane były również środki transportu publicznego. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. W okresie świątecznym rawscy policjanci nie interweniowali w żadnym z kościołów znajdujących się na terenie powiatu.

Mundurowi nakładali mandaty na osoby, które nie stosowały się do obostrzeń. Policjanci ukarali 32 osoby oraz sporządzili cztery wnioski o ukaranie do sądu w stosunku do osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.