Rawscy i bialscy policjanci rozbili grupę osób okradającą rolników

Czytaj dalej
Fot. KPP w Rawie Mazowieckiej
Katarzyna Michałowska

Rawscy i bialscy policjanci rozbili grupę osób okradającą rolników

Katarzyna Michałowska

Rawscy policjanci rozbili grupę osób okradającą rolników. Ich łupem padały maszyny rolnicze i budowlane. Dwóch podejrzanych zatrzymano.

Złodzieje działali od kilkunastu miesięcy. Kradli maszyny rolnicze, budowlane oraz włamywali się do gospodarstw wiejskich. Działali na terenie powiatu rawskiego, w zagłębiu sadowniczym oraz w ościennych województwach.

Policjanci ustalili, że za kradzieżami stoi kilkuosobowa grupa z powiatu grójeckiego. Właśnie tam w nocy z 18 na 19 września ukradziono maszynę rolniczą. Była to platforma sadownicza o wartości 15 tys. zł.

Przestępcy zostawili skradzioną maszynę na skrzyni ładunkowej renault mascot na parkingu przy stacji paliw w województwie mazowieckim. Funkcjonariusze po kilkugodzinnej obserwacji zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 43 i 48 lat. Jeden z podejrzanych na widok policjantów zaczął uciekać samochodem marki audi. Śledczym udało się go zatrzymać.

Policjanci przeszukali posesje należące do obu mężczyzn. Znaleźli tam m.in. kominiarki, rękawice oraz krótkofalówki. Zatrzymano także trzeciego podejrzanego w wieku 28 lat. Wszyscy mężczyźni byli notowani za kradzieże i kradzieże z włamaniem.
Dwóch mężczyzn aresztowano na miesiąc. Za kradzież kodeks przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności, ale śledczy nie wykluczają rozszerzenia zarzutów.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.