Rawscy policjanci przechwycili 22 tony nielegalnego tytoniu [ZDJĘCIA, FILM]

Czytaj dalej
Fot. KPP w Rawie Mazowieckiej
Katarzyna Michałowska

Rawscy policjanci przechwycili 22 tony nielegalnego tytoniu [ZDJĘCIA, FILM]

Katarzyna Michałowska

Rawscy policjanci na terenie jednej z posesji zabezpieczyli 22 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzowych. Uszczuplenie Skarbu Państwa zostało oszacowane na 15 milionów zł. Zatrzymano cztery osoby, którym grozi do 6 lat więzienia.

19 września funkcjonariusze z rawskiej policji otrzymali informacje, że na jednej z posesji na terenie gminy mogą znajdować się wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Gdy policjanci weszli na posesję, zastali sprawców podczas załadunku pudeł kartonowych z tytoniem na busa. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 24-34 lat i jedną kobietę w wieku 23-lat. Podczas przeszukania posesji znaleziono 146 kartonów o wadze 150 kg oraz 12 worków jutowych z suszem tytoniowym. Łącznie susz tytoniowy ważył blisko 22 tony. Skarb Państwa uszczuplono o 15 mln zł. Zatrzymanym grozi kara do 6 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.
Rawscy i łódzcy funkcjonariusze przez dwa dni pracowali nad wywiezieniem towaru do Urzędu Celnego w Łodzi.
Zawartość pudeł sprawdzał pies służbowy wyszkolony do tropienia narkotyków oraz wykrywacz metali. Wobec przestępców sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Wobec jednego z nich prokurator zastosował dozór policji i zabezpieczenie majątkowe.
Poniżej film (Aut. KPP w Rawie Mazowieckiej):

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.