Rawski Klub Karate Kyokushin przywiózł 8 medali z Siedlec [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. RKKK
Katarzyna Michałowska

Rawski Klub Karate Kyokushin przywiózł 8 medali z Siedlec [ZDJĘCIA]

Katarzyna Michałowska

9 listopada Rawski Klub Karate Kyokushin występował na Turnieju Karate Kyodokyokushin Polish Cup 2019 oraz IBU Martial Arts Gala 2019 w Siedlcach. W turnieju wzięło udział 240 karateków zarówno z Polski jak i z krajów świata: Austrii, Białorusi, Francji, Grecji, Iranu, Mauritiusu, Ukrainy, Danii, Rosji oraz Rumunii Na zawodach zjawiło się dwunastu sportowców z Rawy razem ze swoimi trenerami, czyli Marcinem Kopczyńskim i Adrianem Bajanem. Organizatorem zawodów był: sensei Jacek Szymański i Akademia Sztuk Walki Kyodokushin. Rawianie zdobyli na zawodach osiem medali.

Wśród ośmiu zdobytych krążków były: dwa złote Martyny Gasińskiej i Tymona Pryczka, dwa srebrne Zuzanny Szczepanik i Pawła Krajewskiego oraz cztery brązowe Patrycji Dziubałtowskiej, Katarzyny Pacho, Mateusza Kubryna i Marcela Pietraszka.
Po zawodach na ring weszli wojownicy walczący w formule K1.
Dawid Grabowski po wyrównanych dwóch rundach i niejednogłośnej decyzji sędziów przegrał ze swoim rywalem.
Później na ringu zaprezentował się Jan Malik. Walczył z Damianem Kowalewskim z Mrągowa. Punktował ze wspaniałym stylu i dzięki temu udało mu się wygrać. Od samego początku zdominował na ringu rywala i nie dał mu dojść do głosu do samego końca walki.
Przedostatnia walka była już prowadzona o dużą stawkę. Zwycięzca miał wygrać pas mistrzowski WAK-1F. Na ringu pojawił się Jakub Klasztorny. Jego przeciwnikiem był Dzmitry Horbach z Białorusi. Walka roczpoczęła się niestety od mocnego natarcia Białorusina. W drugiuej rundzie zaczął dominować Jakub Klasztorny. W samej końcówce jego rywala uratował gong. Werdykt był szokujący i kontrowersyjny, sędzia ringowy był zaskoczony.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.