Rawski rentgen samorządowy: prześwietlany Piotr Irla

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Anna Popłońska

Rawski rentgen samorządowy: prześwietlany Piotr Irla

Anna Popłońska

W ramach naszego cyklu "Rentgen samorządowy" przedstawiamy sylwetkę kolejnego radnego Rady Miasta Rawa Mazowiecka. Piotr Irla mieszka w Rawie Mazowieckiej od 25 lat. Jest mocno związany z tym miastem i uważa się za rawianina z wyboru.

Piotr Irla jest radnym miasta już czwartą kadencję. Co decyduje o tym, że wyborcy na niego głosują?

- Staram się być człowiekiem rzetelnym i odpowiedzialnym. Działalność społeczną rozpocząłem w 1992 r. zawiązując Społeczny Komitet Budowy Wodociągu na Osiedlu Jeżowska. Wtedy, z gronem innych mieszkańców, udało mi się zwodociągować całe osiedle. Jesienią 2002r., z woli mieszkańców, po raz pierwszy zostałem wybrany na radnego do Rady Miasta Rawa Mazowiecka. Zawsze pamiętam o potrzebach moich wyborców i wywiązuję się ze złożonych obietnic - mówi radny.

Jednym z jego ostatnich sukcesów jest gazyfikacja osiedla Jeżowska. W tym tygodniu wydane zostało pozwolenie na budowę sieci gazowej. Pan Piotr liczy, że jeszcze w tym roku ruszą prace budowlane.

- W ostatnim czasie, nie tylko w moim okręgu, ale w całym mieście zrealizowano wiele inwestycji poprawiających życie mieszkańców. Rawa wypiękniała. Doceniają to również mieszkańcy innych miast, którzy zazdroszczą nam mądrych rządów ostatnich kadencji i trafionych inwestycji - wyjaśnia radny. - Mam nadzieję, że obecne władze będą kontynuować tę politykę. Osobiście nie należę do żadnej partii. Uważam, że na poziomie gminy powinno realizować się konkretne zadania dążące do poprawy życia mieszkańców, a nie uprawiać polityki.

Co oprócz pracy społecznej budzi zainteresowanie Piotra Irli?

Pasję młodości, czyli rajdy motocyklowe już dawno zamieniłem na wyjazdy samochodem. Motocyklem nie da się podróżować całą rodziną, a podróże i wakacyjne poznawanie Polski od zawsze było naszą rodzinną tradycją. Oboje z żoną miłość do turystyki mamy we krwi. Zresztą żona uczy geografii, jest wicedyrektorem Gimnazjum nr 2 - opowiada pan Piotr. - Zjeździliśmy z dziećmi całą Polskę, często przedkładając poznawanie naszego kraju nad wyjazdy zagraniczne. W ostatnich latach, ponieważ dzieci niestety już dorosły i wyjechały na studia, znaleźliśmy z żoną nową pasję – działkę. Z założenia miała być rekreacyjna, a zrobiła się bardzo zachłanna na nasz czas.

ŻYCIORYS

Piotr Irla dla Rawy Mazowieckiej porzucił uroki Gór Świętokrzyskich i Ponidzia, ale nie żałuje. Urodził się w 1965 roku. Dzieciństwo spędził w Busku-Zdroju. Drugim miastem bliskim jego sercu są Kielce, gdzie chodził do szkoły średniej i studiował na Politechnice Świętokrzyskiej, na wydziale elektrotechniki i automatyki. W 1999 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera.

Okres kielecki to - jak sam przyznaje - najpiękniejsze lata młodości. Tu chodził po okolicznych szlakach Gór Świętokrzyskich, jeździł na rajdy motocyklowe, rozwijał pasję fotograficzną. W tamtych czasach robienie dobrych zdjęć było wielką sztuką i wiązało się ze spędzaniem wielu godzin w ciemni fotograficznej. W Kielcach poznał też swoją żonę, rodowitą Rawiankę. I właśnie za tą miłością swojego życia przyjechał do Rawy. Mazowieckiej.

Pracę rozpoczął od Rejonu Dróg Publicznych. Potem wraz z kolejnymi reformami i przekształceniami zajmował kolejne stanowiska w Zarządzie Dróg i Starostwie Powiatowym. Najdłużej, bo 8 lat, był dyrektorem Wydziału Rozwoju Promocji i Informacji. Wówczas do jego zadań należała m.in. promocja terenów inwestycyjnych i pierwsze rozmowy z nowymi inwestorami którzy ulokowali się w Rawie Mazowieckiej (Quick-mix, MGL, cynkownia, Kingspan), a od niespełna 3 lat jest dyrektorem Wydziału Środowiska, Architektury i Budownictwa. Ciągle się dokształca, ukończył m. in. Podyplomowe Studia Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studia Zamówień Publicznych w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. H. Chodakowskiej w Warszawie.

Pan Piotr wraz z małżonką Ewą mają dwoje dzieci - Kamilę i Pawła. Oboje studiują na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.

Anna Popłońska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.