Rawskie szkoły podstawowe bogatsze w sprzęt komputerowy

Czytaj dalej
Fot. UM Rawa Mazowiecka
Roman Bednarek

Rawskie szkoły podstawowe bogatsze w sprzęt komputerowy

Roman Bednarek

Do dwóch rawskich szkół dotarły laptopy, zakupione przez miasto za pieniądze unijne. Samorząd otrzymał kolejną dotację i kolejny sprzęt komputerowy zasili rawskie podstawówki.

W ubiegłym tygodniu burmistrz Rawy Piotr Irla przekazał Szkole Podstawowej nr 1 - 25 laptopów, zakupionych za pieniądze otrzymane w ramach projektu „Zdalna szkoła”. Komputery będą mogły być używane do nauki zdalnej, a korzystać z nich będą głównie nauczyciele. Gdy minie okres pandemii koronawirusa laptopy będą służyły uczniom podczas zajęć prowadzonych już stacjonarnie w szkole. Sprzęt kosztował ponad 56 tys. zł.

W ramach tego samego projektu władze miasta zakupiły już 25 komputerów z dostępem do internetu LTE. Wówczas komputery zasiliły uczniów szkół podstawowych nr 1 i 4, którzy używali ich w domach do nauki zdalnej.

Miasto ubiegało się z sukcesem o kolejną dotację w wysokości 75 tys. zł. Za te pieniądze zostanie zakupiony również sprzęt komputerowy, który zostanie przekazany do rawskich szkół podstawowych. Łącznie zatem miasto pozyskało 155 tys. zł na zakup komputerów dla szkół.

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.