Rekordowa kwesta PTTK w Łowiczu. Zebrano ponad 19,5 tys. zł

Czytaj dalej
Fot. PTTK w Łowiczu
Rafał Klepczarek

Rekordowa kwesta PTTK w Łowiczu. Zebrano ponad 19,5 tys. zł

Rafał Klepczarek

Jubileuszowa X. kwesta Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego na rzecz ratowania zabytkowych grobów okazała się rekordowa. Ponad 170 wolontariuszy PTTK zebrało ponad 19,5 tys. zł oraz siedem euro. Rok temu do puszek kwestarzy wrzucono ponad 16 tys. zł.

Tegoroczna zbiórka pieniędzy odbywała się od 1 do 3 listopada przed bramami cmentarzy: katedralnego, ewangelicko-augsburskiego oraz dwóch połączonych ze sobą parafialnych nekropoli na osiedlu Bratkowice.

Darczyńcy w tym roku bardzo często wrzucali do puszek banknoty. Trafiły się nawet dwie dwustuzłotówki. Natomiast „złotego” bilonu prawie nie było.

- Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom, a w szczególności uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Łowiczu oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu - mówi Jacek Rybus, pomysłodawca, a zarazem koordynator listopadowej zbiórki pieniędzy.

W poprzednich dziewięciu latach kwestującym udało się zebrać ponad 110 tys. zł. Pieniądze te przeznaczono na remont dwunastu miejsc pochówku osób, które zmarły w XIX i XX wieku oraz na odnowienie płyty nagrobnej z 1888 roku. Obecnie kontynuowane są prace związane z odnowieniem grobowca zmarłego w 1894 roku Jana Konopackiego, artysty malarza związanego z Łowiczem.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.