Rentgen samorządowy: Piotr Gołaszewski, radny powiatowy z Łowicza
Piotr Gołaszewski jest członkiem Rady Powiatu Łowickiego. Zasiada w niej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 41-latek jest członkiem władz powiatowym PiS w Łowickiem.
Opozycyjny radny jesienią 2014 roku zdobył 358 głosów w okręgu wyborczym nr 1. Obejmuje on Łowicz. Zanim Piotr Gołaszewski został członkiem RPŁ, to przez dwie kadencje zasiadał w Radzie Miejskiej w Łowiczu.
41-latek karierę zawodową rozpoczął w 1998 roku jako fizjoterapeuta w stanisławowskim oddziale Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu. Cztery lata później przeniósł się do szpitalnej przychodni w Łowiczu, gdzie pracował do 2014 roku.
Jednocześnie w latach 1999-2000 Piotr Gołaszewski pracował w charakterze trenera odnowy w klubie piłkarskim Pelikan Łowicz. - Do dziś kibicuję drużynie i mam głębokie przekonanie że warto wspierać sport - mówi Piotr Gołaszewski, który podkreśla jednak, że to co najważniejsze w jego karierze zawodowej rozpoczęło się w 2008 roku. - Udało mi się wtedy wraz z żoną, która jest sercem i duszą tych działań, rozpocząć rehabilitację dzieci w stowarzyszeniu „Nadzieja”, a od 2010 roku uruchomiliśmy prężnie działający ośrodek rehabilitacji osób niepełnosprawnych w ramach Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej.
Specjalizuje się on w bezpłatnej rehabilitacji dzieci i młodzieży. Terapia prowadzona jest z wykorzystaniem najbardziej znanych neurofizjologicznych metod na świecie.
Kolejną pasją łowiczanina jest polityka i samorządność. - Staram się krzewić w pracy samorządowej postawy patriotyczne i wspierać rozwój naszego powiatu - podkreśla Gołaszewski, który interesuje się także historią, wojskowością i wieloma innymi dziedzinami nauki. - Kluczowym problemem w naszym powiecie są niskie zarobki mieszkańców. Dotyczy to szczególnie sektora prywatnego, który niestety bardzo często żeruje na trudnej sytuacji na rynku pracy. Często także nasi rodzimi przedsiębiorcy nie dają tu dobrego przykładu.
Łowiczanin uwielbia też podróżować. Jest również zwolennikiem zwiększenia dostępu obywateli do broni palnej.