Rentgen samorządy: prześwietlany Michał Glicner
Rodowity rawianin Michał Glicner wystartował w wyborach samorządowych po raz pierwszy i od razu odniósł sukces. Zdobył mandat radnego reprezentując okręg nr 9. Startował z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Można powiedzieć, że młody radny pierwsze szlify pracy w samorządzie zdobywał podczas studiów. Najpierw należał do samorządu studenckiego. Miał także prawo głosu w wyborze rektora uczelni. Kolejnym etapem była funkcja przewodniczącego samorządu studenckiego. Pan Michał należał również do wielu kół naukowych. Najmilej wspomina koło naukowe z teorii ekonomii.
32-latek bardzo lubi się uczyć i ciągle poszerza swoją wiedzę. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe w Łodzi uzyskując tytuł pośrednika w obrocie nieruchomościami. Studiował też public relations we Wrocławiu. Teraz kończy zarządzanie. Jest na piątym roku studiów na Politechnice Łódzkiej.
Michał Glicner zanim znalazł pracę, która jest zgodna z jego zainteresowaniami oraz kierunkiem wykształcenia, imał się różnych zajęć. Na studiach dorabiał m.in. jako pomoc kucharza, później kucharz, kelner, barman czy barista. Pracował również jako dostawca pizzy, na taśmie produkcyjnej w fabryce kosmetyków i w parku rozrywki przy obsłudze rollercosterów.
Od kilku lat prowadzi własną działalność gospodarczą w Rawie oraz obsługuje klientów z Łodzi i z Warszawy. W świecie finansów i analiz czuje się jak ryba w wodzie.
– Moje hobby to woda. Należę do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rawie. Jestem od 15 lat ratownikiem wodnym. Niedawno zrobiłem patent żeglarski spełniając tym samym marzenie z lat studenckich. Latem na zalewie chcę spróbować swoich sił i zamierzam pływać na żaglówce. Woda to mój żywioł – podkreśla Michał Glicner.
Drugim hobby 32-latka jest nauka języków obcych. Niestety jest to trochę niespełnione marzenie. Radny przyznaje, że pomimo szczerych chęci, nie potrafi w pełni nauczyć się języka obcego. Stale szlifuje angielski i rosyjski.
Co go skłoniło do zaangażowania się w pracę lokalnego samorządu? – Zawsze miałem zapał do działalności społecznej. Chciałem mieć faktyczną siłę sprawczą i możliwość wprowadzania zmian na lepsze. Nie potrafię przejść obojętnie obok czegoś, kiedy można to zrobić lepiej – mówi radny Glicner.
Jest przeciwnikiem rewitalizacji miasta w takiej formie, jaka została zaprezentowana w zwycięskiej koncepcji. Inwestycja powinna ożywić miasto i wpłynąć na jego gospodarczy rozwój, a nie generować koszty na przyszłość. Ponieważ jeszcze kilka lat temu sam szukał pracy, wie, jak ciężko znaleźć pracę w Rawie. Wśród najpilniejszych zadań jakie stoją przed Rawą Mazowiecką wymienia kwestię szpitala oraz przygotowania Rawy Mazowieckiej pod przyszłe inwestycje, ale jak podkreśla nie związane z upiększaniem miasta, ale z pozyskiwaniem inwestorów, którzy inwestując mogą stworzyć nowe miejsca pracy. Jest to zadanie niebywale trudne
ŻYCIORYS
Michał Glicner przyszedł na świat 12 sierpnia 1983 r. w Rawie Mazowieckiej. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 2, a później chodził do liceum im. M. Skłodowskiej-Curie. Wybrał profil matematyczno-fizyczny. Jego ulubionym przedmiotem była królowa nauk, czyli matematyka. Miał bardzo dobre wyniki w nauce, a na świadectwie niejednokrotnie widniał czerwony pasek. Dostał się na wszystkie uczelnie, gdzie składał dokumenty. Wybrał Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
Po skończeniu studiów radny znalazł pracę w banku. Był koordynatorem 15-osobowego zespołu, skład którego wchodziły same panie. Pół roku później wrócił do rodzinnego miasta. Na miejscu miał trudności ze znalezieniem pracy. W końcu postanowił wyjechać do Warszawy. Tam też nie było łatwo. Zaczął od pracy w pizzerii. Mimo to nie poddał się i dalej rozsyłał kolejne CV. W ten sposób znalazł zatrudnienie w domu kredytowym. Po roku ze stolicy przeniósł się do Łodzi. Od 6 lat prowadzi własną działalność w Rawie i zajmuje się doradztwem finansowym. Specjalizuje się głównie w kredytach hipotecznych i kredytach firmowych.