Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Rafał Klepczarek

Rolnik spod Łowicza przywłaszczył sobie robota wartego 330 tys. zł. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia

Sędzia Paweł Sydor, rzecznik SO w Łodzi informuje, że sprawa trafi na wokandę w ciągu 2-3 miesięcy Fot. Krzysztof Szymczak Sędzia Paweł Sydor, rzecznik SO w Łodzi informuje, że sprawa trafi na wokandę w ciągu 2-3 miesięcy
Rafał Klepczarek

Właściciel nagradzanego przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach gospodarstwa w gminie Bielawy w Łowickiem został oskarżony o przywłaszczenie robota udojowego o wartości 330 tysięcy złotych.

Prokuratura Rejonowa w Łowiczu akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi. 31-letni hodowca bydła przyznał się do winy.

Z ustaleń śledczych wynika, że we wrześniu 2014 roku między firmą z Wrocławia a oskarżonym prowadzącym duże gospodarstwo rolne, została zawarta umowa na zakup robota udojowego Astronaut firmy Lely.

Zgodnie z nią rolnik był zobowiązany zwrócić drogi sprzęt na każde wezwanie pożyczkodawcy, który był właścicielem robota udojowego. Mężczyzna nie spłacał zaciągniętej pożyczki, więc firma w 2017 roku rozwiązała z nim umowę i zażądała zwrotu robota w ciągu tygodnia.

Oskarżony go nie oddał, więc pracownicy firmy przy wsparciu funkcjonariuszy policji odebrali urządzenie na początku tego roku.

Z aktu oskarżenia wynika, że 31-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia zgodne z materiałem dowodowym. Wyjaśnił śledczym, że nie spłacał pożyczki i nie oddawał robota, gdyż w branży rolnej panowała trudna sytuacja i nie miał pieniędzy na spłatę zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia za przywłaszczenie mienia o znacznej wartości. Jego sprawa trafi na wokandę Sądu Rejonowego w Łodzi w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Z naszych informacji wynika, że oskarżony był właścicielem jednej z najnowocześniejszych w pełni zautomatyzowanych obór w województwie łódzkim.

Współpraca W

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać najnowsze wydanie Tygodnika ITS.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Tygodnika ITS
  • najnowsze e-wydanie Tygodnika ITS
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.