Rozstrzygnięto burmistrzowski konkurs "Zielone miasto" w Łowiczu (Zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Rozstrzygnięto burmistrzowski konkurs "Zielone miasto" w Łowiczu (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek

Władze Łowicza wybrały najładniejsze w mieście ogródki i balkony. Zwycięzcy konkursu „Zielone miasto” wygrali łącznie ponad 3,2 tys. zł, które przeznaczą na zakup materiałów ogrodniczych.

Zgłoszone do ratusza najbardziej urokliwie zakątki miasta oceniano w trzech kategoriach: ogródek przy budynku jednorodzinnym, zieleniak przy bloku oraz ukwiecone okno lub balkon. W pierwszej z nich główną nagrodę zdobyła zielona oaza pełna kwiatów, którą opiekują się Agnieszka i Krzysztof Rokiccy z ul. Jana Pawła II.
Drugie miejsce w tej kategorii zdobył ogród Aldony i Dariusza Zając, zamieszkałych przy ul. Kurpińskiego, a trzecie - pełne zieleni i kwiatów dzieło Moniki Dobrzyńskiej z ul. Braterskiej.
Wśród przyblokowych ogródków miejskiej komisji konkursowej najbardziej przypadł do gustu zieleniak przy bloku z ul. Kwiatowej. Pielęgnuje go Piotr Przybysz.
Drugie miejsce zdobył kolorowy zakątek przy ul. Piekarskiej. Jego twórczynią i opiekunką jest Elżbieta Kołaczek. Trzecie miejsce zdobył natomiast przydomowy ogród Ewy Kopeć, zamieszkałej przy placu Stary Rynek.
W kategorii balkonowej pierwsze miejsce zdobyła pełna kwiatów loggia Elżbiety Kuś, która mieszka w bloku nas os. Kostka. Drugą lokatą nagrodzono balkon Ilony Kutkowskiej z ul. Piekarskiej, a trzecią kolorową oazę Krzysztofa Lenarczyka z ul. Łódzkiej.
Burmistrz Krzysztof Kaliński wyróżnił też pozostałe zgłoszone do konkursu ogrody i balkony. Włodarz Łowicza podziękował uczestnikom konkursu za to, że upiększają oni miasto nad Bzurą.
Przy okazji poinformował mieszkańców, że z powodu suszy osadzeni w Zakładzie Karnym w Łowiczu oraz pracownicy Zakładu Usług Komunalnych podlewają drzewa, które w ostatnich latach zasadzono za miejskie pieniądze. Część z nich straciła już liście.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.