Rozstrzygnięto część urzędniczych naborów do UM w Łowiczu. Kto wygrał?

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Rozstrzygnięto część urzędniczych naborów do UM w Łowiczu. Kto wygrał?

Rafał Klepczarek

Na stronie internetowej łowickiego ratusza pojawiły się wyniki czterech z pięciu urzędniczych naborów ogłoszonych przez burmistrza Łowicza. Krzysztof Kaliński wyłonił w ich trakcie dwie urzędniczki, a pozostałe konkursy pozostawił bez rozstrzygnięcia.

Władze miasta szukały urzędników do nowo utworzonych: Wydziału Strategii, Rozwoju, Obsługi Przedsiębiorców i Zamówień Publicznych oraz Biura Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych. W pierwszym z nich, któremu szefuje naczelnik Artur Michalak, miało zostać zatrudnionych dwóch inspektorów i jeden podinspektor. Z kolei biuro, którym kieruje Michał Zalewski, planowano rozszerzyć o urzędnika w randze podinspektora.
W wydziale strategii łowickiego ratusza zatrudniona zostanie Aleksandra Piorun-Stańczyk. Jest to osoba, która do tej pory pracowała w różnych prywatnych firmach i nie ma jeszcze doświadczenia w pracy samorządowej. Miejscy urzędnicy zapewniają, że na wybór jej oferty nie miał wpływu fakt, że jest córką Andrzeja Pioruna, członka Zarządu Klubu Sportowego Pelikan, z którym politycznie powiązany jest burmistrz Krzysztof Kaliński.
Nabór do biura promocji, zgodnie z przewidywaniami części pracowników ratusza, wygrała Martyna Salamon, która już tam pracuje na stanowisku nieurzędniczym.
Komisja konkursowa po analizie ofert na inspektorów do wydziału strategii nie rozstrzygnęła naboru, ale ogłosiła jego kolejną odsłonę. Chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury do ratusza do poniedziałku, 14 marca.
Nie rozstrzygnięto jeszcze naboru na głównego specjalistę ds. informatyki. Tu złożono tylko jedną ofertę, gdyż władze miasta chcą w tym wypadku zatrudnić urzędnika jedynie na 2/5 etatu. Poza tym w ratuszu od razu po ogłoszeniu naboru mówiło się, że największe szanse na wygraną ma osoba, która już współpracuje z UM.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.