Ruch wahadłowy na drodze do Bolimowa

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Ruch wahadłowy na drodze do Bolimowa

Sławomir Burzyński

Przebudowa drogi 705 ze Skierniewic do Bolimowa weszła w nowy etap.

Po wykarczowaniu drzew na poboczach, od ostatniego poniedziałku wykonawca wprowadził ruch wahadłowy na odcinku 800 metrów od strony Skierniewic. Na połówce jezdni prowadzone są roboty rozbiórkowe starej nawierzchni. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę oraz zakaz wyprzedzania. Natomiast w przyszły poniedziałek wykonawca planuje wprowadzić kilometr dalej kolejne wahadło, gdzie również rozpoczną się roboty rozbiórkowe.

Przebudowa około 10-kilometrowego odcinka drogi między Skierniewicami a Bolimowem jest zadaniem obliczonym na 2 lata.

– Trudno jest mi dokładnie teraz wskazać kilometraż, jaki wykonawca może wykonać w tym roku. Będzie to możliwe do oceny wraz z postępem robót. Droga będzie przebudowywana w różnych miejscach o określonej specyfice, dlatego konkretna liczba kilometrów drogi z gotowym uzbrojeniem, konstrukcją jezdni i otoczeniem, jest teraz trudna do określenia – mówi Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Wzdłuż całego przebudowywanego odcinka powstanie ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 metra.

Równolegle prowadzone są prace przygotowawcze na skrzyżowaniu w Bolimowskiej Wsi, gdzie powstanie rondo. Będzie budowane na skrzyżowaniu w rejonie cmentarza żołnierzy niemieckich z okresu I wojny.

– Tutaj nastąpi korekta trasy, będzie z niego odchodzić między innymi nowa nitka o długości ok 343 metrów, która połączy się z pierwotnym śladem DW 705 w kierunku na Sochaczew – wyjaśnia Marcin Nowicki.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.