Rugby Club Skierniewice kończy sezon ogniskiem rodzinnym

Czytaj dalej
Fot. Rugby Club Skierniewice, Robert Adamczyk
Katarzyna Michałowska

Rugby Club Skierniewice kończy sezon ogniskiem rodzinnym

Katarzyna Michałowska

Sezon 2018-2019 Rugby Club Skierniewice zakończony. Z tej okazji klub wybrał się na piknik rodzinny w Gospodarstwie Agroturystycznym u Pani Lucji w Rudzie.

Na piknik przyjechali również posłanka Dorota Rutkowska oraz przewodniczący Rady Miasta Skierniewice Andrzej Melon.

— Najważniejszymi gośćmi naszego spotkania byli jednak młodzi sportowcy — dziewczęta i chłopcy z Rugby Club Skierniewice oraz towarzyszący im rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i wierni sympatycy naszego klubu – mówi Robert Adamczyk. – Podziękowaliśmy naszym sportowcom no i oczywiście naszym wspaniałym trenerom Emilii i Marcinowi . Emilia i Marcin Stencel – to prezesi naszego stowarzyszenia, nasi trenerzy, ale przede wszystkim również małżeństwo. Obchodzili drugą rocznicę ślubu. I to chyba mały sekret powodzenia realizacji ich wspólnego przedsięwzięcia jakim jest Rugby Club Skierniewice.

Dzieci uczestniczący w zajęciach rugby swoją przygodę rozpoczęły w październiku 2018 roku i w kwietniu 2019 wystąpiły na pierwszych swoich zawodach.

– Uwierzcie państwo nie zachowywały się tam jak przysłowiowy kopciuszek na salonie. Dlaczego, bo trenerzy potrafią skupić się na przeobrażeniu młodego dziecka w silnego duchem i ciałem sportowca. Wiedza, pasja, wizja, działanie, kreatywność i zaangażowanie to cechy kadry trenerskiej naszego klubu – mówi pan Robert. – Dzięki pracy trenerów każde dziecko ma poczucie swojej wartości i jedność z drużyną a ich ambicją jest to, by móc reprezentować swoje miasto na zawodach ogólnopolskich i pokazać, że stać ich na walkę nawet o najwyższe stopnie podium.To dopiero początek, ale jestem pewien, że nasi trenerzy i sportowcy dopną swego, a my będziemy dumni, że czynnie przyczyniliśmy się do zaistnienia Skierniewic na elitarnej mapie polskiego Rugby.

Katarzyna Michałowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.