Rugby Club Skierniewice kończy sezon ogniskiem rodzinnym

Czytaj dalej
Fot. Rugby Club Skierniewice, Robert Adamczyk
Katarzyna Michałowska

Rugby Club Skierniewice kończy sezon ogniskiem rodzinnym

Katarzyna Michałowska

Sezon 2018-2019 Rugby Club Skierniewice zakończony. Z tej okazji klub wybrał się na piknik rodzinny w Gospodarstwie Agroturystycznym u Pani Lucji w Rudzie.

Na piknik przyjechali również posłanka Dorota Rutkowska oraz przewodniczący Rady Miasta Skierniewice Andrzej Melon.

— Najważniejszymi gośćmi naszego spotkania byli jednak młodzi sportowcy — dziewczęta i chłopcy z Rugby Club Skierniewice oraz towarzyszący im rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i wierni sympatycy naszego klubu – mówi Robert Adamczyk. – Podziękowaliśmy naszym sportowcom no i oczywiście naszym wspaniałym trenerom Emilii i Marcinowi . Emilia i Marcin Stencel – to prezesi naszego stowarzyszenia, nasi trenerzy, ale przede wszystkim również małżeństwo. Obchodzili drugą rocznicę ślubu. I to chyba mały sekret powodzenia realizacji ich wspólnego przedsięwzięcia jakim jest Rugby Club Skierniewice.

Dzieci uczestniczący w zajęciach rugby swoją przygodę rozpoczęły w październiku 2018 roku i w kwietniu 2019 wystąpiły na pierwszych swoich zawodach.

– Uwierzcie państwo nie zachowywały się tam jak przysłowiowy kopciuszek na salonie. Dlaczego, bo trenerzy potrafią skupić się na przeobrażeniu młodego dziecka w silnego duchem i ciałem sportowca. Wiedza, pasja, wizja, działanie, kreatywność i zaangażowanie to cechy kadry trenerskiej naszego klubu – mówi pan Robert. – Dzięki pracy trenerów każde dziecko ma poczucie swojej wartości i jedność z drużyną a ich ambicją jest to, by móc reprezentować swoje miasto na zawodach ogólnopolskich i pokazać, że stać ich na walkę nawet o najwyższe stopnie podium.To dopiero początek, ale jestem pewien, że nasi trenerzy i sportowcy dopną swego, a my będziemy dumni, że czynnie przyczyniliśmy się do zaistnienia Skierniewic na elitarnej mapie polskiego Rugby.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.