Rusza inwestycja na osiedlu Halinów. Najpierw kanalizacja i gaz, z czasem także drogi

Czytaj dalej
Marcin Niklewicz

Rusza inwestycja na osiedlu Halinów. Najpierw kanalizacja i gaz, z czasem także drogi

Marcin Niklewicz

Spółka WOD-KAN podpisała umowę z firmą, która wybuduje kanalizację na osiedlu Halinów. Warta ponad 7 mln złotych inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Inwestycja obejmie zaprojektowanie i budowę kanalizacji sanitarnej na ulicach: Halinów, Na Piaski, Podmiejska, Boczna, Żwirowa i Napoleońska. Jej koszt to ponad 7,2 mln złotych. Za te pieniądze konsorcjum firm Tadeusza Sowika i Łukasza Sowika wybuduje sieć kanalizacji sanitarnej o łącznej długości około 3,25 km oraz kanalizację deszczową o łącznej długości około 2,79 km. Termin realizacji wyznaczono na maj 2021 roku.
Po jej zakończeniu ma przyjść czas na budowę dróg w tym rejonie, gdzie obecnie przeważają drogi gruntowe. Planowane są też m.in. ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie i pas zieleni.
- Koszt tego przedsięwzięcia szacujemy na około 10 mln złotych, ale zamierzamy pozyskać zewnętrzne dofinansowanie - mówi prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.
Jednocześnie z kanalizacją osiedle Halinów wzbogaci się też o sieć gazową.
Umowę z wykonawcą WOD-KAN podpisał w środę (10.07). Rozpoczęte tym samym przedsięwzięcie to jednocześnie największa inwestycja związana z budową kanalizacji, realizowana w ramach projektu "Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w mieście Skierniewice - etap III". Wartość całego projektu to ponad 42,5 mln złotych, spółka pozyskała unijne dofinansowanie w wysokości ponad 21,5 mln złotych.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.