Ruszyła budowa wiaduktu. Uwaga! będą objazdy...

Czytaj dalej
Wojciech Kubik

Ruszyła budowa wiaduktu. Uwaga! będą objazdy...

Wojciech Kubik

Zaczęły się pierwsze prace przy największej skierniewickiej inwestycji ostatnich lat, a mianowicie przy budowie wiaduktu nad torami w ciągu ulic Piłsudskiego i Zwierzynieckiej. Już niedługo wiele zmieni się dla pieszych i kierowców.

Ponad 100 pociągów dziennie przejeżdża linią kolejową w Skierniewicach i nic też dziwnego, że od lat kierowcy, udający się na osiedle Makowska czy w kierunku Makowa, potwornie narzekali. Bywały sytuacje, że na przejeździe trzeba było stać po kilkanaście minut. Niedługo ma się to zmienić za sprawą nowego wiaduktu, którego budowa ruszyła w ubiegłym tygodniu.

Zaraz po ustąpieniu największych mrozów, na placu budowy pojawiły się pierwsze ekipy i zabrano się do pracy. Na pierwszy ogień poszły dwa budynki mieszkalne, położone tuż przy torach kolejowych. Budowlańcy rozpoczęli również wycinkę krzaków i likwidowanie ogrodzeń okolicznych posesji, między innymi skierniewickiego sanepidu.

W dalszej kolejności pod topór pójdą wielkie drzewa, rosnące po prawej stronie, a także szpaler tuj przy siedzibie sanepidu.

- Na całym odcinku mogą wystąpić utrudnienia związane z rozpoczynającą się inwestycją. Prosimy o uważną jazdę, stosowanie się do tymczasowego oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności - informuje Zbigniew Zagawa, naczelnik Wydziału Dróg i Komunikacji Urzędu Miasta Skierniewice.

To jednak dopiero początek utrudnień. Za kilkanaście dni wykonawca całkowicie zamknie przejazd przez tory i wprowadzone zostaną objazdy, o których urząd miasta zamierza poinformować w najbliższych dniach.

Pierwotnie planowano, że ruch samochodów osobowych możliwy będzie między innymi ulicą Kościuszki, a także Waryńskiego. Mieszkańcy podskierniewickich gmin udostępnioną mieli mieć trasę przez Krężce i Dąbrowice. Jak będzie w praktyce, dowiemy się już wkrótce.

Budowa wiaduktu to nie tylko przeprawa przez tory o długości 150 metrów (całość dróg głównych i wiaduktu to około 1,2 km), ale także infrastruktura poboczna, w tym blisko 1 kilometr tzw. dróg serwisowych oraz prawie 2 kilometry chodników i ścieżki pieszo-rowerowej. Przebudowane będą także sieci kanalizacyjne, wodociągowe, gazowe i oświetleniowe. Powstaną też 2 kilometry chodników i ścieżek rowerowych, a całość spinać będą aż 3 ronda. Całość kosztować ma niewiele ponad 37 milionów złotych. Pierwotnie szacowano zaś, że inwestycje będzie mogła kosztować aż 70 milionów.

Wojciech Kubik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.