Sławomir Burzyński

Ruszyły przygotowania do remontu drogi 705

Ruszyły przygotowania do remontu drogi 705 Fot. ZDW
Sławomir Burzyński

Przygotowania do długo wyczekiwanego remontu drogi 705 ze Skierniewic do Bolimowa w toku. Na przebudowę 10-kilometrowego odcinka kierowcy czekali ponad 10 lat!

– Trwa postępowanie dotyczące wyłonienia wykonawcy rozbudowy DW 705 na odcinku Bolimów – Skierniewice. W przetargu wpłynęło 11 ofert. W tej chwili są one dokładnie sprawdzane. Najniższą ofertę, na niecałe 45 mln zł, złożyła firma SKANSKA – informuje Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Całe postępowanie, wraz z 10-dniowym terminem na ewentualne odwołania, powinno zakończyć się połowy lutego. Wtedy, jeśli nie będzie przeszkód – na przykład odwołania którejś z firm startujących w przetargu – będzie można podpisać umowę z wykonawcą.

W tej chwili trwają pierwsze prace przygotowawcze do rozpoczęcia inwestycji.

Lasy Państwowe zleciły wycinkę swoich drzew na terenie objętym przyszłymi robotami, powinna zakończyć się do końca lutego – dodaje Nowicki.

Ponad dziesięciokilometrowy odcinek drogi 705 przez Puszczę Bolimowską nie ma pobocza, a co najważniejsze, jezdnia nie trzyma norm drogi wojewódzkiej, bo jest za wąska. Ma zaledwie 5 metrów szerokości i z trudnością mijają się tam większe samochody. Nie ma nawet wymalowanej linii przerywanej na osi jezdni, co poprawiłoby bezpieczeństwo, bo jezdnia jest za wąska i przepisy zakazują umieszczania oznakowań poziomych.

Oś jezdni wyznaczono jedynie na zakrętach. Przebudowa będzie polegać na doprowadzeniu drogi do parametrów technicznych obowiązujących dla drogi klasy G. Jezdnia zostanie poszerzona do 7 metrów, będą nowe zatoki autobusowe i chodniki. Ponadto, w ramach inwestycji, od Skierniewic do Bolimowa lasem wzdłuż drogi pobiegnie ścieżka rowerowa.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.