Wojciech Kubik

Są pieniądze na bezpieczne przejście dla pieszych

Są pieniądze na bezpieczne przejście dla pieszych
Wojciech Kubik

Skierniewice dostaną 100 tysięcy złotych na budowę nowoczesnego i bezpieczniejszego przejścia dla pieszych przez aleję Rataja (w okolicy ulicy Rybickiego). Miejski wniosek znalazł się wśród trzech z województwa łódzkiego, którym przyznano dofinansowanie.

Przejście dla pieszych przez ruchliwą aleję Rataja nie należy do najbezpieczniejszych i wielokrotnie dochodziło na nim w ostatnich latach do potrąceń.

Nic też dziwnego, że już jakiś czas temu lokalne władze zaczęły inwestować w poprawę bezpieczeństwa. Ustawiono między innymi barierki, uniemożliwiające rowerzystom szybkie wjechanie na jezdnię, a także zamontowano LED-owe oświetlenie. Teraz przyjdzie czas na gruntowną modernizację tego miejsca.

Będzie ona możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie miasto otrzyma z programu „Razem Bezpieczniej”, nadzorowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kwota wsparcia wyniesie 100 tys. zł. Po wykonaniu przebudowy przejście ma stać się tzw. „przejściem aktywnym”.

Czyli? Kiedy pieszy zbliży się do niego, na jezdni zaczną się świecić LED-owe żarówki ostrzegawcze, które mają być widoczne dla kierowców samochodów. Włączą się również lampy ostrzegawcze i dodatkowe oświetlenie. Jak zapewniają pomysłodawcy, dzięki takim rozwiązaniom od razu będzie wiadomo, że ktoś chce przejść przez jezdnię i to nawet w czasie złej pogody.

Projekt zakłada też zamontowanie specjalnych oznaczeń przy zbliżaniu się do przejścia, które mają być wyraźnie widoczne nawet dla osób starszych i słabo widzących.

Cała inwestycja ma kosztować blisko 140 tysięcy złotych, a wykonana ma być do końca tego roku.

W ramach projektu prowadzone będą też działania edukacyjne.

Wojciech Kubik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.