Sąd uznał, że urzędniczka składała fałszywe zeznania

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Sąd uznał, że urzędniczka składała fałszywe zeznania

Rafał Klepczarek

Sąd uznał, że pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu składała fałszywe zeznania. Czy urzędniczka, który w świetle wyroku nie cieszy się już nieposzlakowaną opinią, straci stanowisko?

Prokuratura zarzuciła mieszkance Łowicza, że dwa lata temu, będąc przesłuchiwana w sądzie w charakterze świadka, zeznała nieprawdę.

Sędzia Anna Kwiecień- Motylewska uznając, że faktycznie doszło do naruszenia prawa, umorzyła warunkowo postępowanie karne wobec urzędniczki na okres dwóch lat. Nakazała także zapłacić jej 150 zł tytułem pokrycia kosztów sądowych. Takie orzeczenie związane jest z faktem, że oskarżona nie była wcześniej karana, a jej czyn „miał charakter incydentalny”. Nieznaczna ma być także jego szkodliwość społeczna. Zdaniem sądu przyczyną niezgodnego z prawem zachowania kobiety ma być konflikt z byłym partnerem, który podejmuje wobec niej negatywne działania.

- Jestem niewinna - zapewnia pracownica MOPS. - Sąd nie miał dowodów na to, że składałam fałszywe zeznania.

Co na to Marek Dziedziela, dyrektor MOPS w Łowiczu? - W tej sytuacji wystąpię do sądu o odpis wyroku i po otrzymaniu skonsultuję jego treść z prawnikiem - informuje przełożony kobiety.

Wyrok Sądu Rejonowego w Łowiczu jest nieprawomocny. Już odwołała się od niego prokuratura, a planuje uczyć to pracownica MOPS i skonfliktowany z nią były partner.

Więcej w piątkowym (23 września) wydaniu "ITS" oraz internetowej odsłonie naszego tygodnika na tygodnikits.pl.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.