Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo na drodze gminnej w Wałowicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. KPP w Rawie Mazowieckiej
Katarzyna Michałowska

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo na drodze gminnej w Wałowicach [ZDJĘCIA]

Katarzyna Michałowska

Rawska policja poinformowała o kolejnym wypadku drogowym. Na drodze gminnej w Wałowicach peugeut po zderzeniu z sarną uderzył w drzewo i następnie spłonął.

8 lipca o godz. 19.25 dyżurny rawskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze gminnej w Wałowicach. 27-letnia mieszkanka powiatu rawskiego jechała peugeotem 207. W Wałowicach pod koła samochodu wbiegła sarna. Kobieta nie zdołała jej ominąć i potrąciła zwierzę. Peugeot zjechał z drogi, uderzył w drzewo i zaczął się palić. Drogą przejeżdżali inni kierowcy, którzy wydostali kierującą z płonącego samochodu. Kilkadziesiąt metrów dalej policjanci znaleźli martwą sarnę. Kobietę przewieziono do szpitala.

Rawska policja ostrzega:

Policjanci apelują o ostrożność na drogach. Kiedy zbliżamy się do terenów leśnych lub nieogrodzonych pól, pamiętajmy, że przez jezdnię mogą przebiegać dziko żyjące zwierzęta. Gwałtowna próba ominięcia dzika, sarny czy nawet mniejszego zwierzęcia niesie zawsze ze sobą duże ryzyko utraty panowania nad pojazdem. Szczególnie uważajmy tuż przed zmrokiem lub bezpośrednio po wschodzie słońca. Wówczas migracja zwierząt jest najbardziej nasilona. Pamiętajmy, że las jest ich domem, w którym nasz pojazd jest intruzem. Niektóre zwierzęta, zwłaszcza te większe, zamiast uciekać, stają nieruchomo a czasem nawet próbują zaatakować samochód. Dlatego w sytuacji kolizyjnej najlepiej zatrzymać pojazd w bezpiecznej odległości i pozwolić zwierzęciu zejść z jezdni. Atak dzika, jelenia lub łosia może poważnie uszkodzić nasz pojazd i uniemożliwić dalszą podróż.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.