SAMORZĄDOWIEC ROKU 2016: Oceń prezydenta, burmistrza, wójta i radnego...
Rozpoczynamy głosowanie w plebiscycie Samorządowiec Roku 2016 Województwa Łódzkiego. Weryfikacji poddajemy radnych gmin, powiatów, sejmiku, wójtów, burmistrzów i prezydentów.
Organizujemy 9. edycję naszego plebiscytu Samorządowiec Roku. Każdy Czytelnik będzie mógł zdecydować, któremu radnemu, wójtowi, prezydentowi miasta należy się taki tytuł.
Na kolejnych stronach publikujemy dziś listy samorządowców z powiatów: skierniewickiego, łowickiego i rawskiego. W każdym z powiatów wyłoniony zostanie laureat, który otrzyma tytuł Samorządowca Roku 2016 swojego powiatu.
Każdy ma również szansę na zwycięstwo w skali całego województwa. O tytuł ten walczą samorządowcy ze wszystkich powiatów regionu łódzkiego oraz radni Sejmiku Województwa Łódzkiego (listę ich nazwisk również zamieszczamy w tym wydaniu).
Samorządowiec z największą liczbą głosów w całym województwie otrzyma tytuł Samorządowiec Roku Województwa Łódzkiego 2016.
Na półmetku kadencji warto postawić pytanie czy nasi samorządowcy zdecydowanie wzięli się za realizację ambitnych celów, czy też kampanijne zapowiedzi okazały się jedynie kiełbasą wyborczą. Warto wyróżnić tych, dla których wyborcza deklaracja nie była pustym hasłem. Czy dzięki rządzącym żyje się nam lepiej, czy wciąż nasze gminy i miasta tkwią w marazmie?
Dobry gospodarz dba nie tylko o czyste chodniki wokół ratusza i ładne rabatki w centrum miasta. Tworzy także szanse na rozwój każdego z nas.
To w dużej mierze od prezydenta, burmistrza, wójta i radnych zależy, czy w naszych miejscowościach znajdziemy dobrą pracę czy nasze dzieci otrzymają miejsce w przedszkolu, a szkoła zagwarantuje jakość nauczania, która pozwoli na dobry start młodzieży.
Czy podejmowane przez władze samorządowe decyzje, sprawiają, że nasz komfort życia się poprawia? A jeśli tak, to komu to zawdzięczamy?
Jak głosować?
Na dziś wydrukowanych listach lub na stronie dzienniklodzki.pl wystarczy odnaleźć interesujący nas powiat, gminę i samorządowca, na którego chcemy oddać głos, a następnie wysłać SMS o podanej pod nazwiskiem kandydata treści (koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT).
1 SMS to 1 głos oddany na kandydata. Głosować można od piątku, 15 kwietnia (głosowanie zostało uruchomione o północy) do 17 maja (również do północy).
Wyniki w internecie będą znane tuż po zakończeniu głosowania. W tygodnikach podamy je 20 maja. Wydamy też okolicznościowy „Dziennik Samorządowy”. Uroczystym zwieńczeniem plebiscytu będzie samorządowa gala. Na bieżąco przebieg plebiscytowej rywalizacji można obserwować na stronie internetowej dzienniklodzki.pl.
Tam też znajdują się listy wszystkich samorządowców, regulamin plebiscytu i pełne zasady głosowania.