Magdalena Grajnert

Sanepid edukuje gimnazjalistów

Kampania - dopalaczom mówimy stop Kampania - dopalaczom mówimy stop
Magdalena Grajnert

67 tys. młodzieży i 369 szkół gimnazjalnych przez 3 lata zostało objętych kampanią realizowaną rzez Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi realizuje Wojewódzką Kampanię Edukacyjną „Dopalaczom mówimy STOP – wybieramy zdrowie”, której adresatami są uczniowie szkół gimnazjalnych województwa łódzkiego, ich rodzice, opiekunowie, a także nauczyciele i pedagodzy pracujący z młodzieżą. Kampanię objął patronatem Wojewoda Łódzki.

Celem kampanii jest zminimalizowanie wśród uczniów ryzykownych zachowań prowadzących do zażywania substancji psychoaktywnych.

Zgodnie z przyjętymi założeniami, organizowane są szkolenia dla szkolnych koordynatorów, podczas których uzyskują oni wiedzę potrzebną do realizacji zajęć warsztatowych z uczniami oraz spotkań edukacyjnych z rodzicami gimnazjalistów.

Tematyka zajęć warsztatowych prowadzonych z uczniami obejmuje zagadnienia: konsekwencja używania substancji psychoaktywnych, pobudzanie autorefleksji związanej z zażywaniem tego typu substancji czy rozwijanie umiejętności przyjmowania postawy asertywnej w sytuacji kontaktu z substancjami psychoaktywnymi.

Natomiast celem spotkań edukacyjnych z rodzicami gimnazjalistów jest przekazanie podstawowych informacji na temat właściwego modelu reakcji w przypadku zażywania przez dzieci substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie umiejętności rozmawiania z dziećmi na temat tych substancji.

Skuteczność kampanii jest bardzo duża, w tej grupie spadła liczba zatruć dopalaczami – informuje Zbigniew Solarz, Rzecznik Prasowy WSSE w Łodzi.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.