Sanepid nakazał remont stołówki w Szkole Podstawowej nr 3 w Łowiczu. Jest już chętna firma

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Sanepid nakazał remont stołówki w Szkole Podstawowej nr 3 w Łowiczu. Jest już chętna firma

Rafał Klepczarek

Sławomir Mucha, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu nakazał dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Łowiczu zmodernizowanie stołówki. Władze miasta w tym tygodniu rozstrzygną przetarg na przeprowadzenie tej inwestycji.

Pod koniec 2017 roku łowicki Sanepid przeprowadził rutynową kontrolę szkolnej stołówki, która pamięta lata 60. XX wieku.

- Po kontroli wydana została decyzja nakazująca wydzielenie pomieszczenia do obróbki wstępnej żywności z dostępem do bieżącej wody oraz wykonanie odpływu do kanalizacji ściekowej - informuje dyrektor Sławomir Mucha. - Ponadto nakazano doprowadzenie do właściwego stanu posadzki z lastryka.

Sanepid polecił, aby prace wykonano do września 2018 roku. Władze miasta zwróciły się do stacji o przedłużenie tego terminu do końca 2020 roku, motywując to tym, że projekt przebudowy szkolnej stołówki został w starostwie powiatowym cofnięty do poprawy przez firmę, która go przygotowała.

Wiosną tego roku ratusz ogłosił przetarg na tę inwestycję. Ma ona zostać zrealizowana do końca wakacji.

- Szkolna stołówka nie tylko nie spełnia wymogów Sanepidu, ale także panujące tam warunki socjalne są złe - informuje Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza.

Zlecone przez miasta prace obejmą nowy podział sal. Kuchnia zostanie przeniesiona w inne miejsce. Powstanie zmywalnia i magazyn warzyw, a także miejsce, w którym personel będzie mógł się umyć oraz pralnia. Do ratusza zgłosił się tylko jeden oferent. Jest to firma Henryka Szewczyka z Łowicza. Za zlecone przez miasto prace chce on ponad 393 tys. zł.

- Odrębny przetarg ogłosimy na wyposażenie kuchni - dodaje przedstawiciel ratusza. - Na inwestycję szacowaną na 100 tys. zł będziemy chcieli pozyskać 80 proc. tej kwoty z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.