Schnie młoda trawa i krzewy w zabytkowym parku w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Schnie młoda trawa i krzewy w zabytkowym parku w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Magdalena Grajnert

Park oczarował wiosną nawet sceptyków, ale w zatrważającym tempie zmienia się w obraz nędzy i rozpaczy. Co z nawodnieniem i pielęgnacją?

Oddany w połowie września park wiosną rozkwitł i zaskoczył spacerowiczów liliowymi tulipanami i soczystą zielenią.

Za pięknie jednak być nie mogło. Tulipany przekwitły, a trawa z zielonej zrobiła się miejscami żółta. Jak się okazuje, tylko częściowo działa nawodnienie zainstalowane w parku.

- Próbowaliśmy go sami uruchomić, ale są problemy i nie chcemy uszkodzić - tłumaczy prezes ZUM, Piotr Majka. - Beczką podlewamy partery i ogród francuski.

Jak twierdzi prezes Majka, firma odpowiadająca za nawodnienie była informowana o problemie telefonicznie,
ale nie zareagowała, dopiero teraz wystosowano pisemną prośbę o uruchomienie urządzeń nawadniających.

Tulipany czas świetności mają za sobą, ale co teraz z cebulkami roślin? Tego jeszcze nie wiadomo. Prezes Majka mówi, że według jego wiedzy instrukcja postępowania z tulipanami powinna być w zapisach.

- Nie znalazłem ich jednak - dodaje. - Nie wiem, czy to ma być efekt tymczasowy, do momentu rozrośnięcia się bukszpanu i utworzenia szpalerów?

Cebulki tak czy inaczej trzeba usunąć, pozostawione w ziemi zmarnieją. Warto zajrzeć do wspomnianych zapisów i pomyśleć zawczasu, co wkopać w ziemię jesienią. Jeszcze jest czas na przewertowanie operatu pielęgnacyjnego.

Bardziej niepokoi zaniedbana młoda trawa i krzewy
. Gorące letnie dni wciąż przed nami.

Magdalena Grajnert

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

niestetybdobor kadr przez Pana Jażdżyka jest zadziwiająco zły, promuje kompletnych technicznych ignorantów. Mając swój samochód obserwujemy czy coś sie dzieje i zawczasu jedziemy na przegląd, takze studiujemy instrukcje obsługi. Niestety dla tak ważnej miejskiej inwestycji Pan Majka widocznie nie sprawdził instalacji ZANIM nadeszły upały. pan Majka ma kłopoty takze z instrukcja "obsługi" pParku Miejskiego bo pewnie jej nie przeczytał, nie zapoznał sie pewnie takze ze specyfiką prac ogrodniczych w tak skomplikowanym układzie jak w Skierniewickim Parku. No cóż wyglada to jakby piękne dzieło sztuki dostało sie w ręce chłopka roztropna który o wartości takowego nie potrafi sobie nawet wyobrazić. Pan Majka umie widocznie zarządzać ławeczka dla obszczymurków.

gosc

haha, lol masz racje pani redaktor chyba nigdy tulipanów nie sadziła, artykuł na niskim poziomie

lol

Pani "redaktor" tulipany, przedstawione na zdjęciu schną, bo już dawno przekwitły. W całym kraju! A trawa schnie, bo są cholerne upały i wiatr. Troszku niski poziom dziennikarstwa. :D

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.