Schronisko dla bezdomnych zwierząt. Schroniskowe koty w potrzebie

Czytaj dalej
Fot. Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska

Schronisko dla bezdomnych zwierząt. Schroniskowe koty w potrzebie

Natalia Zwolińska

W skierniewickim schronisku dla zwierząt przebywają nie tylko psy. Znajdziemy tutaj również koty, które zostały zabrane z ulic miasta. W wielu przypadkach są one zupełnie dzikie i proces ich socjalizacji zajmuje trochę czasu. Kiedy zaufają człowiekowi są bardzo przyjacielskie i szukają kontaktu z ludźmi.

W skierniewickim schronisku powstał specjalny dom dla kotów. Jest on podzielony na specjalne boksy, w których koty dobrane są według charakterów, tak aby nie dochodziło do sprzeczek między zwierzętami.

- Każdy z kotów ma inny charakter. Tak samo jak wśród ludzi. Niektóre koty się nie tolerują i nie mogą przebywać razem. Inne natomiast są odludkami i najlepiej czują się w towarzystwie kotów, które nie szukają towarzystwa - mówi jedna z opiekunek schroniskowych kotów.

Niestety, do schroniska trafiają również chore koty. Niektóre z nich mają choroby zakaźne. Nie mogą one przebywać z innymi zwierzętami. Dla takich kotów powstały specjalne klatki. Trafiają do nich podczas leczenia.

- Są tutaj koty, które trafiają do nas prosto z ulicy. Właśnie w klatkach odbywają kwarantannę. Musimy sprawdzić czy nie są chore i po prostu je poznać - mówią opiekunowie.

W ostatnim czasie, przy domku dla kotów, powstał specjalny wybieg dla zwierząt. Zwierzęta mogą wychodzić z domku i bawić się na specjalnie urządzonych wybiegach. Są tam drapaki, piasek, a siatka odgradzająca wybiegi doskonale sprawdza się jako ścianka wspinaczkowa.

- Ta inwestycja była bardzo potrzebna. Dzięki temu koty mają więcej ruchu i widać, że bardzo chętnie korzystają z możliwości wychodzenia. Niestety, brakuje nam jeszcze wielu rzeczy. Stąd nasz apel o sztuczną trawę i wszelkiego rodzaju zabawki dla kotów. Bardzo potrzebne są drapaki i tunele. Mogą być również stare dywany - mówią opiekunowie.

Wybiegi dla kotów wypełnione są piaskiem. Potrzebne są dywany, chodniki lub sztuczna trawa, żeby zwierzęta nie wnosiły piasku do domku. Ułatwi to utrzymywanie porządku w kocich boksach. Drapaki i tunele lub inne zabawki dla kotów są również mile widziane. Wszystkie rzeczy można dostarczać do schroniska od poniedziałku do piątku.

Natalia Zwolińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.