Schronisko dla bezdomnych zwierząt. Schroniskowe koty w potrzebie

Czytaj dalej
Fot. Natalia Zwolińska
Natalia Zwolińska

Schronisko dla bezdomnych zwierząt. Schroniskowe koty w potrzebie

Natalia Zwolińska

W skierniewickim schronisku dla zwierząt przebywają nie tylko psy. Znajdziemy tutaj również koty, które zostały zabrane z ulic miasta. W wielu przypadkach są one zupełnie dzikie i proces ich socjalizacji zajmuje trochę czasu. Kiedy zaufają człowiekowi są bardzo przyjacielskie i szukają kontaktu z ludźmi.

W skierniewickim schronisku powstał specjalny dom dla kotów. Jest on podzielony na specjalne boksy, w których koty dobrane są według charakterów, tak aby nie dochodziło do sprzeczek między zwierzętami.

- Każdy z kotów ma inny charakter. Tak samo jak wśród ludzi. Niektóre koty się nie tolerują i nie mogą przebywać razem. Inne natomiast są odludkami i najlepiej czują się w towarzystwie kotów, które nie szukają towarzystwa - mówi jedna z opiekunek schroniskowych kotów.

Niestety, do schroniska trafiają również chore koty. Niektóre z nich mają choroby zakaźne. Nie mogą one przebywać z innymi zwierzętami. Dla takich kotów powstały specjalne klatki. Trafiają do nich podczas leczenia.

- Są tutaj koty, które trafiają do nas prosto z ulicy. Właśnie w klatkach odbywają kwarantannę. Musimy sprawdzić czy nie są chore i po prostu je poznać - mówią opiekunowie.

W ostatnim czasie, przy domku dla kotów, powstał specjalny wybieg dla zwierząt. Zwierzęta mogą wychodzić z domku i bawić się na specjalnie urządzonych wybiegach. Są tam drapaki, piasek, a siatka odgradzająca wybiegi doskonale sprawdza się jako ścianka wspinaczkowa.

- Ta inwestycja była bardzo potrzebna. Dzięki temu koty mają więcej ruchu i widać, że bardzo chętnie korzystają z możliwości wychodzenia. Niestety, brakuje nam jeszcze wielu rzeczy. Stąd nasz apel o sztuczną trawę i wszelkiego rodzaju zabawki dla kotów. Bardzo potrzebne są drapaki i tunele. Mogą być również stare dywany - mówią opiekunowie.

Wybiegi dla kotów wypełnione są piaskiem. Potrzebne są dywany, chodniki lub sztuczna trawa, żeby zwierzęta nie wnosiły piasku do domku. Ułatwi to utrzymywanie porządku w kocich boksach. Drapaki i tunele lub inne zabawki dla kotów są również mile widziane. Wszystkie rzeczy można dostarczać do schroniska od poniedziałku do piątku.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.