Natalia Zwolińska

Schroniskowy Bieg z Psyjacielem już w ten weekend. Czy frekwencja dopisze?

Schroniskowy Bieg z Psyjacielem już w ten weekend. Czy frekwencja dopisze? Fot. Fundacja ROKA
Natalia Zwolińska

W najbliższą niedzielę, 10 października, odbędzie się kolejny Bieg z PSYjacielem w skierniewickim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Do akcji przyłączają się celebryci. Organizatorami akcji charytatywnej jest Fundacja Pomocy Zwierzętom ROKA, Monika Szyszczyńska oraz Agnieszka Rosa. Przyłączył się również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach.

- Pomysł padł ze strony Agnieszki Rosy, która jest miłośniczką biegania oraz bardzo lubi psy. Postanowiła połączyć te pasje, aby pomóc schroniskowym psom. Nie sądziliśmy, że już pierwszy bieg spotka się z tak przychylnym odzewem. Tymczasem już 3 lata temu niektórzy z uczestników proponowali, aby bieg odbywał się dwa razy w roku - mówi Małgorzata Michalak, prezes fundacji ROKA.

Całe wydarzenie ma charakter charytatywny. Aby wziąć udział w niedzielnym biegu wystarczy kupić cegiełkę. Minimalna wartość to 20 złotych. Startować można w dwóch różnych kategoriach. Pierwsza z nich to bieg w towarzystwie schroniskowego czworonoga na dystansie 3,5 kilometra. Bieg startuje o godzinie 10:00. Natomiast o godzinie 12:00 rozpocznie się spacer, również na dystansie 3,5 kilometra.

- Nie każdy może sobie pozwolić na bieg. Są osoby, w tym też dzieci, dla których powstał pomysł zorganizowania spaceru. Oczywiście nikt nikomu nie będzie mierzył czasu, bo chodzi przede wszystkim o pomoc zwierzętom i promowanie aktywnego spędzania czasu - mówi Małgorzata Michalak.

Głównym celem biegu jest między innymi popularyzacja opieki nad psami oraz aktywny wypoczynek w towarzystwie psa.

Dodatkowo inicjatywa ma w swoim założeniu przeciwdziałanie bezdomności zwierząt.

- Ten bieg jest formą znalezienia naszym podopiecznym wspaniałych, przyjaznych domów. Nieraz już się zdarzyło, że po takim biegu pies znajdował dom. Podczas biegu, czy spaceru następowała jakaś nić porozumienia między człowiekiem i psem, a następnie tworzył się zgrany duet- przyznaje z radością prezes fundacji ROKA.

W tym roku organizatorzy szacują, że w biegu i spacerze weźmie udział około 250 uczestników.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że faktycznie tegoroczna frekwencja może być bardzo wysoka. 250 uczestników to bardzo dużo. Szczególnie w dobie pandemii. Oczywiście wszystkie warunki związane z zapewnieniem uczestnikom bezpieczeństwa zostaną spełnione. Tym bardziej, że nie chodzi tu o rywalizację - mówi Małgorzata Michalak.

W ubiegłym roku do akcji włączył się aktor Piotr Adamczyk oraz fotograf Błażej Kujawa, który specjalizuje się w zdjęciach zwierząt. Zdjęcia, które wykonał w Skierniewicach można znaleźć na jego profilu pod nazwą Dzika Fota.

W tym roku do akcji zaangażował się również Szymon Majweski - dziennikarz, prezenter radiowy, telewizyjny, satyryk oraz aktor. Od lat włącza się w pomoc na rzecz bezdomnych zwierząt w ramach akcji „Wielcy Małym” i nie tylko. Szymon Majewski będzie oczywiście pozował do kalendarza „Wielcy Małym” wraz z kilkoma wybranymi psami z naszego schroniska (w pierwszej kolejności z tymi, które są chore, starsze i nie mają z różnych względów szczęścia do adopcji). Wszystko w obiektywie Błażeja Kujawy (Dzika Fota).

Dodatkowo, w tym roku po raz pierwszy, organizowany jest specjalny konkurs: „Najpiękniejsza historia adopcji”. Należy „opisać sercem” historię adopcji waszego zwierzaka i wraz z wyjątkowym zdjęciem przesłać na adres mailowy fundacji do 8 października do godziny 20:00. Opis prosimy przesłać w edytorze tekstu Word. E-mail: fundacja.roka@gmail.com

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.