Ścieżka nad zalewem zaczyna nabierać kształtów

Czytaj dalej
Fot. Marcin Niklewicz
Marcin Niklewicz

Ścieżka nad zalewem zaczyna nabierać kształtów

Marcin Niklewicz

Na pierwszych fragmentach ścieżki rowerowej, powstającej wokół skierniewickiego zalewu Zadębie, rozpoczęło się układanie asfaltu. Cała inwestycja planowo miała potrwać do końca wakacji, ale wykonawca zadeklarował, że zdąży do końca lipca.

Warta ponad 8 mln złotych modernizacja infrastruktury rekreacyjnej wokół zalewu Zadębie obejmuje m.in. budowę ścieżki pieszo - rowerowej wraz z oświetleniem i miejscami widokowymi, budynków z zapleczem socjalnym przy kąpielisku, zjeżdżalni wodnych czy elektrycznego wyciągu dla narciarzy wodnych.
Prace ruszyły jesienią. Planowany termin ich zakończenia to koniec sierpnia br., jednak - jak jeszcze pod koniec maja informował prezydent Skierniewic, wykonawca zadeklarował, że zdąży zakończyć inwestycję do końca lipca.
- Tuż po Bożym Ciele ma się rozpocząć wylewanie asfaltu - mówił Krzysztof Jażdżyk podczas jednego ze spotkań z mieszkańcami.
W poniedziałek (11.06) asfalt pojawił się na kilkusetmetrowym odcinku ścieżki na północnym brzegu zalewu, od strony ul. Zadębie. Nie wiadomo, czy jego układanie będzie teraz kontynuowane, ponieważ na długich odcinkach ścieżki brakuje jeszcze podbudowy, trwają też prace przy kładce w ciągu ul. Zadębie.
Jeżeli wykonawca wywiąże się ze swojej deklaracji i inwestycja zostanie zrealizowana do końca lipca, nie całe wakacje będą stracone dla amatorów rekreacji i wypoczynku nad wodą.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.