Sekretarz powiatu łowickiego w ciągu jednego dnia dwa razy zmienił stanowisko pracy

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Sekretarz powiatu łowickiego w ciągu jednego dnia dwa razy zmienił stanowisko pracy

Rafał Klepczarek

Jacek Kaniewski za porozumieniem stron odszedł z funkcji dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu. Na kierowniczym stanowisku zastąpił go Marcin Pluta, sekretarz powiatu łowickiego, który pod koniec ubiegłego roku znalazł pracę w starostwie.

Zarząd Województwa Łódzkiego w ubiegłym tygodniu podjął decyzję o tym, że Jacek Kaniewski, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu zostanie szefem znacznie większej placówki służby zdrowia w Skierniewicach.

Jacek Kaniewski na dyrektorskim stanowisku łowickiego szpitala pojawił się w 2013 roku za rządów starosty Krzysztofa Figata (PSL). W połowie czerwca tego roku skierniewiczaninowi kończył się sześcioletni kontrakt. Z tego też powodu wystartował on w konkursie na dyrektora wojewódzkiej placówki ochrony zdrowia w Skierniewicach i go wygrał.

Nowemu pracodawcy, którym są samorządowe władze województwa łódzkiego, zależało na tym, aby jak najszybciej przejął on kierowanie szpitalem w Skierniewicach. Dlatego też Kaniewski już w piątek (15 marca) pożegnał się z ZOZ w Łowiczu.

Z naszych informacji wynika, że w porozumieniu ze starostą łowickim Marcinem Kosiorkiem (PiS) odchodzący z pracy Jacek Kaniewski jeszcze tego samego dnia zatrudnił na stanowisku specjalisty ds. pozyskiwania funduszy Marcina Plutę. Taki ruch był niezbędny, gdyż Zarząd Powiatu Łowickiego mógł jedynie pracownikowi powiatowej placówki służby zdrowia powierzyć pełnienie obowiązków jej dyrektora.

Marcin Pluta, były pełnomocnik PiS w powiecie brzezińskim, do Starostwa Powiatowego w Łowiczu trafił w grudniu ubiegłego roku po przegranych wyborach na burmistrza Brzezin. Starosta Kosiorek zatrudnił go na zastępstwo na stanowisku sekretarza powiatu

Początkowo przekonywano, że zastąpi on tylko czasowo sekretarz Joannę Jaros, która wtedy przebywała na zwolnieniu lekarskim, a obecnie jest natomiast w okresie wypowiedzenia umowy o pracę.

Aby podjąć pracę w łowickim szpitalu, Pluta przeszedł na bezpłatny urlop. W Starostwie Powiatowym w Łowiczu jego obowiązki przejęła Agata Tracz, zastępca dyrektora wydziału organizacyjnego. Była naczelnik Wydziału Zarządzania Zasobami Ludzkimi Urzędu Miasta w Brzezinach w łowickim starostwie rozpoczęła pracę niewiele ponad dwa miesiące temu.

Starosta Marcin Kosiorek zapowiada ogłoszenie konkursu na obsadzenie stanowiska dyrektora szpitala. Czas pokaże, czy obejmie je kandydat cechujący się wiedzą merytoryczną na temat funkcjonowania tego typu placówek, czy też osoba, legitymująca się głównie koneksjami politycznymi.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.