Seniorzy z Rawki chcą własnego kąta

Czytaj dalej
Fot. Marcin Niklewicz
Marcin Niklewicz

Seniorzy z Rawki chcą własnego kąta

Marcin Niklewicz

Starsi mieszkańcy osiedla Rawka nie chcą dłużej korzystać z gościnności kolegów w innych częściach miasta i postanowili utworzyć własny klub seniora.

Petycję z prośbą o wsparcie w tym przedsięwzięciu wystosowali do władz miasta.

- Obecnie ci z nas, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje zainteresowania, są zmuszeni do korzystania z gościnności klubów seniora, działających w innych częściach miasta - wyjaśniają seniorzy z Rawki i wskazują na związane z tym utrudnienia. - Wiąże się to z problemami natury komunikacyjnej. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym dojazd do centrum miasta czy choćby na osiedle Widok dla wielu z nas stanowi spory kłopot.

Dlatego postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować się we własnym gronie. Na Rawce miałby zostać powołany kolejny w mieście klub seniora. Miejscowi seniorzy znaleźli już odpowiednie miejsce na przyszłe spotkania, dlatego zwrócili się do miasta o udostępnienie pomieszczeń OSiR przy ul. Trakcyjnej, gdzie mieści się m.in. sala konferencyjna i magazynek.

W Skierniewicach działa pięć klubów seniora, które skupiają kilkaset osób. Spotykają się w centrum miasta i na os. Widok. Najmłodszy - „Przyjaźń”, powstał przed siedmiu laty.

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.