Siatkarskie emocje w Rawie Mazowieckiej

Czytaj dalej
Fot. SG
Bartosz Nowakowski

Siatkarskie emocje w Rawie Mazowieckiej

Bartosz Nowakowski

Sparta Warszawa po raz kolejny okazała się najlepsza podczas 16. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej juniorek młodszych, który odbył się w Rawie Mazowieckiej.

Drugie miejsce zajęła drużyna Developers SkyRes Rzeszów, a podium domknęły dziewczęta z klubu Szóstki Mielec. Według wielu obserwatorów mielczanki są największym objawieniem imprezy. Juvenia Rawa Mazowiecka zajęła 11. miejsce.

Statuetka dla najlepszej zawodniczki turnieju trafiła do Izabeli Matyszczak ze zwycięskiej drużyny warszawskiej Sprarty. Organizatorzy ponadto rozdali jeszcze się innych nagród, wyróżniając zawodniczki na każdej pozycji.

- To była impreza, która co roku przyciąga tłumnie sympatyków siatkówki w Rawie. Atmosfera była super i już zaczynamy myśleć o kolejnej edycji – mówi Krzysztof Gawot.

Rozgrywki podzielono na trzy grupy po cztery drużyny. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy walczyły w kolejnej rundzie o wejście do ścisłego finału.

W ciągu 15 lat w Turnieju brało udział 58 zespołów, wiele dziewcząt, które grały w Rawie obecnie reprezentuje zespoły Orlen Ligi, I i II Ligi. Jak co roku nie zabrakło także gości za granicy. Do Rawy zawitały reprezentacje Litwy, Łotwy i Białorusi oraz czołówka polskich zespołów w tej kategorii wiekowej.

Zespoły zaproszone na Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej juniorek młodszych:
1. Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza,
2. Reprezentacja Litwy,
3. Legionovia Legionowo,
4. Wisła Kraków,
5. Szóstka Mielec,
6. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski,
7. Developers SkyRes Rzeszów,
8. Piątka Sandomierz,
9. Dargfil Tomaszów Mazowiecki,
10. Impel Młoda Gwardia Wrocław,
11. Sparta Warszawa,
12. Juvenia Rawa Mazowiecka.

Bartosz Nowakowski

Bartosz Nowakowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.