Sielski festyn na boisku

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Nowakowski
Bartosz Nowakowski

Sielski festyn na boisku

Bartosz Nowakowski

Oficjalnie otwarto boisko do gry w hokeja na trawie, mieszczące się na osiedlu Rawka. W pierwszym meczu Polonia Skierniewice przegrała z KS Lipno 3:7.

- Nareszcie! - krzyknęło skierniewickie środowisko hokeja na trawie. Po tylu latach pracy w końcu udało się.

W Skierniewicach oddano do użytku boisko do gry w hokeja na trawie.

O walorach skierniewickiego obiektu rozpisywaliśmy się już niejednokrotnie. Najkrócej ujmując boisko mieszczące się na osiedlu Rawka to pięciogwiazdkowy hotel z wszystkimi udogodnieniami i najwyższymi standardami.

Dlatego niedzielnego popołudnia, choć pogoda wcale nie rozpieszczała, duża część mieszkańców postanowiła wybrać się na ultranowoczesny obiekt, aby zobaczyć jak wygląda to drogie cudo, a także zjeść dobrze wypieczoną kiełbaskę z grilla.

- Czy rozumie pan zasady gry w hokeja na trawie? - zapytaliśmy jednego z mieszkańców. - Przyznam, że widzę pierwszy raz tę grę. Piłka trochę większa niż do gry w golfa - śmieje się jeden z mieszkańców osiedla Rawka, który nie miał nawet pojęcia, że w Skierniewicach jest klub grający w hokeja na trawie. Wydaje się, że małe pojęcie o grze mieli też sami oficjele, którzy z radością przecięli wstęgę. Podobne zdanie miał jeden z internautów o nicku Sportiwiex, który na portalu skierniewice.naszemiasto.pl tuż po otwarciu wypowiedział się w sposób następujący: „Nikt w mieście pojęcia o tym hokeju nie ma, a obiekt za 5 baniek. Do otwierania osób przy tej wstędze więcej niż grających. Gdzie tu logika”?

Przypomnijmy, że boisko kosztowało nieco ponad 4,7 mln zł. Ponad milion złotych Skierniewice pozyskały z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. I tutaj warto przytoczyć jeszcze jedną opinię internauty o nicku Józef: „Uważam, że w Skierniewicach potrzebne jest jeszcze boisko do futbolu amerykańskiego, pole golfowe, boisko do gry w polo oraz PALANTA”.

Na koniec kilka zdań o meczu inauguracyjnym rundę wiosenną w 2. lidze hokeja na trawie.

Niestety, Polonia Skierniewice przegrała z Lipno Stęszew 4:7. Po pierwszej połowie skierniewiczanie dostawali cięgi 0:3.

Zespół nadal zajmuje ostatnie miejsce w najniższej lidze. Miejmy nadzieję, że z każdym meczem będzie tylko lepiej.

Bartosz Nowakowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.