Sierpniowe recitale w Muzeum w Żelazowej Woli

Czytaj dalej
Redakcja

Sierpniowe recitale w Muzeum w Żelazowej Woli

Redakcja

Sezon koncertowy w Żelazowej Woli trwa od maja do końca września. W tym czasie, w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 12.00 i 15.00 można wysłuchać recitali w wykonaniu wybitnych polskich i zagranicznych pianistów, przede wszystkim laureatów Konkursów Chopinowskich. Wstęp na recitale jest możliwy w ramach biletu uprawniającego do zwiedzania Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.

W tym tygodniu Muzeum w Żelazowej Woli zaprasza w sobotę o godzinie 12 i o godzinie 15 na recital Eddiego Kima. Natomiast w niedzielę w tych samych godzinach wystąpi Charles Richard-Hamelin.

Edwin Kim
Wielokrotnie nagradzany pianista Edwin Sungpil Kim występuje jako recitalista, kameralista i solista orkiestrowy po całych Stanach Zjednoczonych oraz w ojczyźnie – Korei Południowej. Wychwalany przez International Piano Magazine za występy natchnione „magią w atmosferze, indywidualnością i wytwornością”, włada repertuarem obejmującym ponadczasowe arcydzieła literatury fortepianowej, a także innowacyjne nowe kompozycje. We wrześniu 2017, Kim wygrał I Nagrodę oraz nagrodę specjalną dla najlepszego poloneza w III Australijskim Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Canberze.

Charles Richard-Hamelin
Będąc laureatem srebrnego medalu oraz nagrody im. Krystiana Zimermana dla najlepszego wykonania sonaty w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 2015 roku, Charles Richard-Hamelin wyróżnia się jako jeden z najważniejszych pianistów swojego pokolenia. Wygrał również II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Montrealu, a także III nagrodę oraz nagrodę specjalną dla najlepszego wykonania sonaty Beethovena w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Seulu (Korea Płd.). Artysta niedawno otrzymał Ordre des arts et des lettres du Québec oraz prestiżową nagrodę Career Development Award, oferowaną przez kobiecą organizację Women’s Musical Club w Toronto.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.