Skierniewiccy nauczyciele strajkują, rodzice mają problem, nie wiadomo co z egzaminami [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Marcin Niklewicz

Skierniewiccy nauczyciele strajkują, rodzice mają problem, nie wiadomo co z egzaminami [ZDJĘCIA]

Marcin Niklewicz

Większość skierniewickich placówek oświatowych rozpoczęło dziś (poniedziałek, 8.04) strajk szkolny. Dyrektorzy szkół i przedszkoli apelują do rodziców o pozostawienie dzieci w domach. Pod znakiem zapytania stoją egzaminy - pierwsze, gimnazjalne, zaplanowano już na środę (10.04).

Do strajku przystąpiły prawie wszystkie publiczne placówki oświatowe na terenie miasta. W proteście bierze udział większość nauczycieli, jednak o rzeczywistej skali strajku nie potrafią się wypowiedzieć nawet dyrektorzy placówek. Nauczyciele nie strajkują bowiem przez cały dzień, a tylko w godzinach swoich lekcji, listy strajkowe podpisywane są zatem o różnych porach.
- W naszej szkole nie strajkuje tylko kilka osób, m.in. pani katechetka. Akurat w tym tygodniu odbywają się rekolekcje, więc część dzieci prawdopodobnie jest w kościele - mówi Anna Łapska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.
Zajęcia odwołano w większości placówek. W niektórych do dyspozycji dyrektorów pozostają nauczyciele niestrajkujący, np. w Przedszkolu nr 5 w poniedziałek troje nauczycieli opiekowało się grupką 11 dzieci.
Rodzice przedszkolaków i młodszych uczniów muszą sami zapewnić opiekę swoim pociechom. Problem mają też starsi uczniowie - ósmoklasiści i gimnazjaliści, którzy już w tym tygodniu powinni przystąpić do egzaminów końcowych. Teoretycznie więcej czasu pozostaje do matury, jednak i w przypadku maturzystów może być kłopot z samą promocją i dopuszczeniem ich do egzaminu.
- Rada pedagogiczna powinna zebrać się na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego klas maturalnych, czyli jeszcze przed świętami - informuje Maria John, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2.
FOT.: Katarzyna Michałowska, Agnieszka Kubik, Marcin Niklewicz

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.