Natalia Zwolińska

Skierniewice. Pijany przyjął 500 zł mandatu i pojechał

Skierniewice. Pijany przyjął 500 zł mandatu i pojechał Fot. KMP Skierniewice
Natalia Zwolińska

W czwartek, 2 września, skierniewiccy policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, bo takich przypadków jest bardzo dużo. Jednak… Mężczyzna po przyjęciu mandatu postanowił kontynuować jazdę i… został ponownie zatrzymany przez ten sam patrol!

Do zdarzenia doszło po południu na jednej z ulic osiedla Zadębie w Skierniewicach. Policjanci zauważyli mężczyznę jadącego rowerem.

Jego tor przemieszczania się wskazywał na spożycie alkoholu, ponieważ jechał „zygzakiem”.

Funkcjonariusze zatrzymali „mistrza slalomu” do kontroli. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 53-letniego mieszkańca powiatu skierniewickiego.

- Sprawca wykroczenia przyjął mandat w wysokości 500 złotych obiecując, że nie będzie już kierował rowerem - informuje komisarz Magdalena Studniarek ze skierniewickiej komendy.

Początkowo mężczyzna faktycznie prowadził rower. Jednak tylko do pierwszego zakrętu.

Najprawdopodobniej uważał, że policjanci stracili go z pola widzenia. Wsiadł zatem na swój rower i rozpoczął dalszą jazdę.

- Policjanci nie byli przekonani do wiarygodności słów 53-latka, więc nie odjechali z miejsca kontroli. Gdy zobaczyli, że mężczyzna znowu wsiada na rower, zapobiegli dalszej podróży nietrzeźwego. Uparty rowerzysta został zatrzymany w policyjnym areszcie - mówi komisarz Studniarek.

Tam trzeźwiał. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Grozi mu areszt, grzywna, a także zakaz kierowania rowerem.

Plagą są nie tylko pijani kierowcy samochodów, ale również rowerzyści. Wydawać się może, że pijany rowerzysta nie stanowi zagrożenia. Jednak porusza się on po ulicach, a jego koordynacja ruchowa jest mocno zachwiana. Może stracić równowagę i przewrócić się wprost pod samochód. Może również potrącić pieszego. A statystyki są przerażające. Coraz więcej osób jeździ rowerem po spożyciu alkoholu.

W roku 2021 na terenie powiatu skierniewickiego policjanci ujawnili 83 rowerzystów po spożyciu alkoholu. Zdecydowana większość, bo aż 90 proc. stanowią osoby kierujące rowerem w stanie nietrzeźwości, czyli ze wskazaniem powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.