Natalia Zwolińska

Skierniewice. Poszukiwany 19-latek wpadł, bo... nie miał maseczki

Skierniewice. Poszukiwany 19-latek wpadł, bo... nie miał maseczki Fot. KMP Skierniewice
Natalia Zwolińska

W miniony piątek, 10 września, skierniewiccy policjanci namierzyli poszukiwanego 19-latka. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna został wylegitymowany i sprawdzony w policyjnych bazach, bo nie miał maseczki w sklepie.

Do interwencji doszło w samo południe w jednym z marketów w centrum miasta. Funkcjonariusze prowadzili rutynową kontrolę przestrzegania przepisów sanitarnych przez klientów i pracowników skierniewickich marketów.

Okazało się, że jeden z klientów nie ma zasłoniętych ust oraz nosa w żaden sposób. W związku z tym mundurowi zaprosili mężczyznę do radiowozu w celu wylegitymowania.

Podczas tych czynności wyszło na jaw, że 19-letni mieszkaniec Skierniewic jest poszukiwany przez warszawską prokuraturę

- Okazało się, że mężczyzna nie stawiał się na wezwania warszawskiej prokuratury. W tej sytuacji konieczne było sporządzenie dodatkowej dokumentacji i potwierdzenie aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego. Za brak maseczki mężczyzna został pouczony - mówi komisarz Magdalena Studniarek ze skierniewickiej komendy policji.

Po dokonaniu wszystkich formalności mężczyzna został wypuszczony. Gdyby miał na twarzy maseczkę, prawdopodobnie, nie został by wylegitymowany, a warszawska prokuratura nie mogłaby go w żaden sposób namierzyć.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.