Skierniewice. Wyścig Trzech Lilii już za tydzień. Którędy pojadą kolarze?

Czytaj dalej
Fot. Zuzanna Gawałkiewicz
Zuzanna Gawałkiewicz

Skierniewice. Wyścig Trzech Lilii już za tydzień. Którędy pojadą kolarze?

Zuzanna Gawałkiewicz

Do kalendarza imprez sportowych po roku wraca największa w regionie impreza kolarska. Dwudniowy Wyścig Trzech Lilii organizowany przez Zamana Group oraz miasto i powiat skierniewicki odbędzie się 11 i 12 września.

Jak mówi sam Cezary Zamana, popularyzator kolarstwa szosowego, mistrz Polski z 1999 i zwycięzca Tour de Pologne z 2003 roku, skierniewicki wyścig jest wyjątkowy na kolarskiej mapie centralnej Polski.

- Rywalizacja w Skierniewicach pozwala wyłonić najbardziej wszechstronnego kolarza - przekonuje Cezary Zamana.- Nasz wyścig składa się z trzech etapów, a każdy etap to jedna z lilii w nazwie imprezy: mamy i jazdę indywidualną na czas, i kryterium uliczne oraz wyścig ze startu wspólnego, podczas którego wyjeżdżamy poza granice miasta. Do udziału zapraszamy amatorów z całej Polski i mamy nadzieję, że może właśnie w Skierniewicach objawi się jakiś nowy, wyjątkowy talent kolarski.

Tak jak w latach ubiegłych w sobotę 11 września o godz 11 imprezę otworzy jazda indywidualna na czas na dystansie 8,5 km. Trasa poprowadzi zawodników ulicami Sobieskiego i Unii Europejskiej. Start, meta oraz biuro zawodów znajdować się będą na parkingu przy Vece, przy ulicy Sobieskiego.

Najbardziej widowiskowym dla kibiców etapem bez wątpienia będzie kryterium uliczne. W tym roku organizatorzy postanowili zmienić trasę i przenieść ją znad zalewu Zadębie do centrum miasta. Etap będzie pętlą o długości 1,3 poprowadzoną ulicami Rzeczną i Nadrzeczną. Start o godz. 16 z płyty Rynku. Kryterium uliczne skomentuje dla mieszkańców Skierniewic Tomasz Jaroński, znany fanom kolarstwa z anteny Eurosportu.

Najbardziej wymagający dla zawodników będzie niewątpliwie etap III, czyli wyścig ze startu wspólnego. Przed kolarzami w zależności od grupy do przejechania będzie około 50 lub ponad 70 km gminnymi i powiatowymi drogami przez Miedniewice, Samice, Kamion, Suliszew, Trzciannę, Marianów, Kwasowiec, Rzędków, Wólkę Strobowską i Strobów. Trasa jest namiastką etapu górskiego ze względu na ukształtowanie terenu w okolicach Kwasowca, Rzędkowa i Wólki Strobowskiej i z pewnością zawodnicy poczują ją solidnie w nogach.

Ze startu wspólnego peleton ruszy o godzinie 11 spod Bramy Parkowej przy ulicy Sienkiewicza.

Również na niedzielę zaplanowano dodatkową atrakcję. Około godziny 11.15 odbędzie się poprowadzony na nadrzecznych bulwarach przy Podrzecznej wyścig dla dzieci.

Serdecznie zachęcamy do udziału i kibicowania.

Zuzanna Gawałkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.