Katarzyna Michałowska

Skierniewicka policja ostrzega przed oszustwami metodą „na wnuczka"

Skierniewicka policja ostrzega przed oszustwami metodą „na wnuczka" Fot. Archiwum Polskapress
Katarzyna Michałowska

Policja ostrzega przed oszustami, którzy próbują oszukać seniorów metodami „na wnuczka" i „na policjanta". 3 września policja otrzymała informacje od mieszkańców o kolejnych oszustach. Osoba podszywająca się pod policjanta namawiała do pilnego przekazania dużych kwot pieniężnych w związku ze zdarzeniami drogowymi, w których mieli uczestniczyć członkowie rodzin.

Skierniewicka policja apeluje o zachowanie ostrożności w rozmowach telefonicznych. Nie ulegajmy namowom i nie przekazujmy znacznych sum pieniędzy. Gdy taka sytuacja się zdarzy, poprośmy o kontakt osobisty osoby podającej się pod naszego krewnego. Nie należy działać w pośpiechu, a termin udzielenia pożyczki trzeba celowo „odłożyć” najlepiej o kilka dni.

Pamiętajmy, aby nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel. Najlepiej w takich sytuacjach potwierdzić wiarygodność informacji u członków rodziny, ewentualnie zadzwonić na nr 112, aby upewnić się, czy w określonej jednostce faktycznie pracuje funkcjonariusz. Pod żadnym pozorem nie ulegajmy nieznajomym i nie przekazujmy pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście.

We wszystkich wątpliwych sytuacjach niezwłocznie informujmy Policję dzwoniąc pod numer 112.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.