Skierniewicka policja zatrzymała 16-letniego pirata drogowego

Czytaj dalej
Fot. KMP
KMP Skierniewice

Skierniewicka policja zatrzymała 16-letniego pirata drogowego

KMP Skierniewice

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że za kierownicą siedział 16-latek, który nie ma uprawnień do kierowania samochodami.

27 czerwca policjanci ruchu drogowego pełnili służbę popołudniową na terenie Skierniewic. Około godziny 21.40 mierzyli prędkość pojazdów na al. Pieniążka. Zatrzymali do kontroli opla corsę, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Samochód jechał w terenie zabudowanym z prędkością 83 km/h.

Kiedy policjanci poprosili o dokumenty wymagane przy kontroli drogowej, młody mężczyzna oświadczył, że nie posiada prawa jazdy, ponieważ ma dopiero 16 lat. Samochód, którym jechał należy do znajomego.

Stwierdził, że miał go tylko posprzątać, a nie nim jeździć. Policjanci zabronili mu dalszej jazdy, a opla corsę przekazali osobie posiadającej prawo jazdy i mogącej nim kierować.

W związku z popełnieniem wykroczenia kierowania pojazdem bez uprawnień, o dalszych losach nieletniego skierniewiczanina zdecyduje sąd.

Policja apeluje:
Jazda bez uprawnień do kierowania jest wykroczeniem, za które zgodnie z obowiązującym prawem grozi wysoka grzywna, a nawet zakaz prowadzenia pojazdów. Apelujemy w szczególności do dorosłych o więcej wyobraźni i nieudostępnianie nieletnim samochodów wraz z kluczykami.

Brak uprawnień w połączeniu z brakiem doświadczenia i często "ułańską" fantazją może prowadzić do tragedii, o których ostatnio donosiły media. W Skawie koło Rabki , po tym jak auto kierowane przez nieletniego uderzyło w drzewo i dachowało, a następnie wpadło do rzeki zginęło troje 16-latków!

KMP Skierniewice

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.