Natalia Zwolińska

Skierniewicka straż chętnie przyjmie także panie

Skierniewicka straż chętnie przyjmie także panie
Natalia Zwolińska

Trwa nabór do Ochotniczej Straży Pożarnej w Skierniewicach. Zgłaszać się może każdy. Jest oczywiście limit wiekowy.

- Rozpoczynamy tegoroczny nabór na strażaków ochotników w naszej jednostce. Osoby chętne zapraszamy do naszej placówki. Jest to okazja do porozmawiania na temat naszej służby, a w razie decyzji również wypełnienia gotowego formularza deklaracji o przyjęcie do OSP -mówi Arkadiusz Nobis.

W szeregi OSP może wstąpić każdy, kto skończył 18 lat a nie przekroczył 65 lat. Ważny jest stan zdrowia fizycznego i psychicznego. Każdy z ochotników, który przejdzie rekrutację zostanie skierowany na specjalny kurs organizowany w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach. Kurs trwa około 5-6 tygodni, a zajęcia odbywają się w weekendy.

Szkolenie dla strażaków ochotników kończy się egzaminem zarówno teoretycznym jak i praktycznym.

- Przede wszystkim szukamy osób odpowiedzialnych i chętnych do pracy. Zdarzają się osoby ze słomianym zapałem, które szybko rezygnują. A strażak musi być zaangażowany w swoją pracę, uczciwy oraz sumienny - mówi naczelnik OSP w Skierniewicach, Mateusz Wójcik.

Każdego roku do OSP w Skierniewicach zgłasza się wielu chętnych do służby. I nie są to tylko mężczyźni. W chwili obecnej w czynnej służbie są trzy panie. Co warto podkreślić, jedna z nich ma nawet prawo jazdy na samochody ciężarowe. Dzięki temu może jeździć samochodami bojowymi do akcji.

- Jeżeli ktoś chce nieść pomoc innym, ma predyspozycje fizyczne i psychiczne to powinien przyjść do nas. Chociażby na rozmowę. Sprawdzić jak wygląda nasza praca. Pracujemy społecznie, ale każdy z nas kocha to co robi. Bycie strażakiem ochotnikiem to nie praca, lecz służba drugiemu człowiekowi, z której strażacy chętnie wyciągają wnioski i doświadczenia, które pomagają im doskonalić swoją wiedzę, doświadczenie i osobowość, jeśli tylko sami tego chcą - mówi naczelnik Mateusz Wójcik.

Ochotnicza Straż Pożarna w Skierniewicach istnieje od 1880 roku. Była to pierwsza jednostka, która powstała w powiecie. W związku z długą historią jednostki, w tym roku na ścianach siedziby straży powstał specjalny mural. Został on zaprojektowany i wykonany przez Łukasza Wieteskę, który specjalizuje się w muralach. Autor zrobił mural bezpłatnie, aby podziękować druhom z OSP za ich pracę oraz poświęcenie.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.