Skierniewicki Festiwal Podróżniczy w CKiS w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. CKiS
Redakcja

Skierniewicki Festiwal Podróżniczy w CKiS w Skierniewicach

Redakcja

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach w ramach Skierniewickiego Festiwalu Podróżniczego w dniach 25-26.10.2018r. zaprasza na spotkania z Gosią Zakrzewską, Przemysławem Bielickim i Aleksandrem Dobą.

25 października 2018 r. (czwartek); godz. 18:00

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
ul. Reymonta 33
Sala Kameralna (Poziom -2)
Wstęp wolny
Opis wydarzenia:
Kraina Oz. - Australia - Spotkanie z Gosią Zakrzewską.
Kilka słów od podróżniczki:
Do Australii pojechałam z Rodzicami i przez miesiąc zwiedzaliśmy ten kraj we własnym zakresie. Kilka dni spędziliśmy w drodze, podróżując kamperem wzdłuż wybrzeża, odwiedziliśmy trzy największe miasta Australii (Sydney, Melbourne, Brisbane), uczestniczyliśmy w wycieczce po interiorze kraju.

26 października 2018 r. (piątek); godz. 18:00

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
ul. Reymonta 33
STACJA CENTRUM-HOL
Wstęp wolny
Opis wydarzenia:
Projekt Bałtyk - spotkanie z Przemysławem Bielickim, członkiem zespołu świeżego jeszcze Projektu Bałtyk realizowanego w tegoroczne wakacje.
Projekt Bałtyk to nowatorskie przedsięwzięcie mające na celu… ustanowienie rekordu, jakim było pokonanie po raz pierwszy na świecie trasy pomiędzy dwoma państwami w basenie Morza Bałtyckiego na skuterach wodnych.
Między Polską a Szwecją, trójka śmiałków wyruszyła w drogę przez pełne morze.
Rekord ustanowiony!
Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii wykonanych podczas projektu przez Mikołaja Sumińskiego, będzie też można obejrzeć skuter wodny na którym Przemysław Bielicki przepłynął Bałtyk.

26 października 2018 r. (piątek); godz. 19:00

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
ul. Reymonta 33
Sala Kameralna
Spotkanie biletowane
przedsprzedaż: 25 zł
w dniu spotkania: 30 zł
Opis wydarzenia:
TRANSATLANTYCKIE WYPRAWY KAJAKOWE ALEKSANDRA DOBY
Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na ekscytujące spotkanie z wyjątkowym człowiekiem. Osobą nieustraszoną, która do tej pory zorganizowała trzy wyprawy transatlantyckie pokonane w… kajaku.
Aleksander Doba, gość specjalny festiwalu opowie o trudach podróży niewielkim środkiem transportu po niebezpiecznych oceanicznych wodach. Najdłuższa jego wyprawa trwała 167 dni!
Aleksander Doba – urodzony w 1946, emerytowany inżynier. Kajakarstwem zainteresował się dopiero po 30, ale owa miłość do sportu trwa do dziś. W 2015 roku otrzymał tytuł Podróżnika Roku National Geographic, a dwa lata wcześniej uhonorowano go Super Kolosem – najbardziej prestiżowym wyróżnieniem podróżniczym w Polsce.

I jak mówi słynny podróżnik:


„ZAWSZE TRZEBA ZACZYNAĆ OD MARZEŃ. POTEM PLANY. NO I TRZEBA SPRZĄTAĆ ŚMIECI Z RZEKI, BO JA POTEM KAJAKIEM NIE MOGĘ SIĘ PRZEBIĆ”

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.