Skierniewicki szpital pod lupą seniorki

Czytaj dalej
List do redakcji

Skierniewicki szpital pod lupą seniorki

List do redakcji

Bezpieczny i aktywny senior? To główne przesłanie administracji rządowej na 2017 r. Może to jednak zakrawać na ironię.

Aktywność seniorów zależy jednak od ich stanu zdrowia.

30 stycznia o godz. 11 z uwagi na silny ból stawu kolanowego udałam się do szpitala na SOR. Zgłoszenie przyjęto i czekam na badanie lekarskie czytając różne informacje dla pacjentów. Na dużej tablicy jest napisane „Oznaczenia kategorii kwalifikowania pacjentów na SOR wg systemu TRIAGE” różnymi kolorami. Mój to jasnoniebieski, czas oczekiwania - 6 godzin.

O godz. 15, po 4 godzinach czekania, przewieziono mnie na prześwietlenie kolana. I dalej czekam, głodna i bez picia. O godz. 16.30 przemieściłam się do gabinetu lekarskiego. Byłam pewna, że badać mnie będzie lekarz ortopeda zgodnie z wywieszonym grafikiem dyżurów w tym dniu.

Okazuje się jednak, że to nie jest ortopeda - ale zabiegu dokonał (ból był straszny), mimo, iż był to poważny uraz skrętny stawu skokowego z wysiękiem i bólem w rzucie łękotki. Nieprofesjonalne wykonanie zabiegu może skutkować sztywnym kolanem. Pobyt w SOR zakończył się o godz. 17.30. Nasuwa się pytanie po 6,5 godzinach oczekiwania - dlaczego nie zbadał mnie lekarz ortopeda? Kto w tej izbie przyjęć kwalifikuje do jakiego lekarza danego pacjenta skierować?

W izbie przyjęć wisi też druga informacja „Obszar segregacji medycznej rejestracji i przyjęć”. Żyjemy w XXI wieku, w WOLNEJ POLSCE, jesteśmy członkiem UE, a tymczasem tablice rejestracyjne segregują pacjentów (można się domyśleć, że wg PESEL). Pacjent to człowiek, segregować można akta i dokumenty, śmieci, a w czasie okupacji segregowało się jeńców w obozach.

W jakim to celu takie tablice znajdują się w SOR?To jest przygnębiający widok dla chorych pacjentów, osób starszych, emerytów, rencistów. A to przecież od nich systematycznie do budżetu państwa wpływają składki na ubezpieczenie zdrowotne. A jak wygląda opieka zdrowotna? Chory człowiek staje się jeszcze bardziej chory czekając w kolejce po poradę lekarską.
Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

List do redakcji

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ciekawe gdzie jest nadzór prowadzony nad Kierownictwem Szpitala. Wprowadzono system klasyfikacji przypadków co jest chwalebne ale pewnie zapomniano o standardzie obsługi takiego często przecież nieruchomego pacjenta, dlaczego takiej osobie ie podano ani wody nie zapewniono kawy itp. W tych przypadkach gdzy do instytucji zgłasza się pacjent z bólem ważna jest empatia i ludzkie traktowanie a nie tylko podejście "systemowe" wpisać zapalić lampkę i spać w pracy spokojnie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.