Łukasz Saptura

Skierniewickie hospicjum apeluje o pomoc w czasie epidemii

Skierniewickie hospicjum apeluje o pomoc w czasie epidemii
Łukasz Saptura

Stowarzyszenie Hospicjum imienia Anny Olszewskiej apeluje o wsparcie. Personel medyczny oraz podopieczni hospicjum potrzebują m. in. maseczek oraz rękawiczek jednorazowych.

Pod opieką hospicjum znajduje się około 50 osób. Zarówno dla nich, jak i dla opiekujących się nimi osób potrzebne są maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekujące, ręczniki papierowe, papier toaletowy, fartuchy medyczne, woda mineralna czy środki myjące.

Na apel opowiedziała już VEKA Polska, która przekazała maseczki oraz płyn do dezynfekcji.

- To wyjątkowo trudna sytuacja dla nas wszystkich. W takich momentach, jak pandemia należy się solidaryzować i jeśli dysponuje się takimi możliwościami to pomagać - czytamy w komunikacji przesłanym przez wspomnianą firmę. - Chcemy dołączyć do tych osób, jednostek, które działają dla wspólnego dobra. Przekazując środki ochronne dla hospicjum chcemy choć trochę pomóc

Środki ochrony do hospicjum dostarczył również Urząd Miasta Skierniewice, łódzki Teatr Wieki, Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” oraz osoby prywatne.

Na początku tygodnia do pomocy dla Stowarzyszenia Hospicjum imienia Anny Olszewskiej włączyli się skierniewiccy radni - Dorota Bogatko, Jerzy Oleksiński oraz Jerzy Gołębiewski.

- To mały, a zarazem tak wielki gest. Dziękujemy. Każda nawet najmniejsza pomoc ma dla nas znaczenie - słyszymy w hospicjum.

Dary przyjmowane są w siedzibie Hospicjum w Skierniewicach ul. Trzcińska 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14).

Łukasz Saptura

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.