Natalia Zwolińska

Skierniewiczanie chcą posprzątać brzegi Łupi już w sobotę

Skierniewiczanie chcą posprzątać brzegi Łupi już w sobotę
Natalia Zwolińska

W najbliższą sobotę, 25 kwietnia, odbędzie się społeczne oczyszczanie brzegów Łupi w Skierniewicach.

Jedna z mieszkanek Skierniewic, podczas spaceru z dziećmi , zebrała olbrzymią liczbę śmieci znad brzegu skierniewickiej rzeki. Po umieszczeniu zdjęć na jednym z portali społecznościowych zgłosiło się wiele osób chętnych do wzięcia udziału w takiej akcji.

- Nie sądziła, że tyle osób się do mnie odezwie. Wiele osób chciało, żeby zorganizować akcję wspólnego sprzątania brzegów Łupi. Stąd pomysł, żebyśmy zrobili to w najbliższą sobotę - mówi Magda Rdest-Nowak, organizatorka.

Do akcji przyłączył się również Zakład Utrzymania Miasta, który przekazał specjalne worki na śmieci oraz rękawiczki dla porządkujących.

- Mamy już worki i rękawiczki, także osoby chcące pomóc nie muszą ze sobą nic brać. Oczywiście poza chęciami oraz dobrym humorem - mówi organizatorka akcji.

Również Urząd Miasta Skierniewice przekazał dla wszystkich uczestników wydarzenia gadżety. To drobne upominki za chęć wprowadzenia porządku w mieście.

- Nie mamy żadnego regulaminu. Zaczynamy o godz. 11 i każdy poświęci tyle czasu i energii ile chce - mówi Magda Rdest-Nowak.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.