Skierniewiczanie laureatami międzynarodowego konkursu literackiego

Czytaj dalej
Fot. SP 9 Skierniewice
oprac. nik

Skierniewiczanie laureatami międzynarodowego konkursu literackiego

oprac. nik

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach odnieśli sukces podczas 35 Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej 2019 , zorganizowanego przez Gimnazjum nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Słupsku.

Rodzeństwo Kamila Marat i Dawid Marat z klasy VIII zostali laureatami, zaś Zuzanna Dyrała z klasy VI otrzymała wyróżnienie w konkursie, w którym trzeba było zaprezentować swoje umiejętności w prozie i poezji.
Na konkurs nadesłano 8695 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 561 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski , Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy i Ukrainy.Czternastoosobowa komisja wyłoniła 161 laureatów ze szkół polskich i 31 ze szkół polonijnych. Wśród nich znaleźli się Kamila i Dawid, którzy otrzymali zaszczytne równorzędne tytuły laureatów, a Zuzanna wyróżnienie; wszyscy za teksty prozatorskie.
Kamila Marat otrzymała dodatkowo wyróżnienie w kategorii poezji za wiersze: "Wolontariuszka", "Kobieta" i "Kobieta z pazurem".
Kamila jest także laureatką ubiegłorocznego 34 Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej 2018.
Opiekunem zwycięskich prac naszych laureatów Kamili i Dawida Marat jest wychowawca klasy i nauczyciel języka polskiego Katarzyna Roszkowska-Żydowo. Wyróżniona praca Zuzanny Dyrały została napisana pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Joanny Jaworskiej-Cichal.
Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2019 roku w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

oprac. nik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.