Skierniewiczanie odpowiedzą za rozbój na 74-letnim mężczyźnie

Czytaj dalej
KMP Skierniewice

Skierniewiczanie odpowiedzą za rozbój na 74-letnim mężczyźnie

KMP Skierniewice

Dwaj skierniewiczanie 16 maja usłyszeli prokuratorskie zarzuty za rozbój na starszym mężczyźnie. W prowadzonej sprawie policjanci nie tylko zatrzymali sprawców, ale i odzyskali część skradzionego w przestępstwie mienia.

15 maja 2018 roku kilkanaście minut po godz. 22:00 policjanci zostali skierowani na interwencję w sprawie rozboju przy ul. Bielańskiej w Skierniewicach. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że pokrzywdzonym jest 74-letni mężczyzna.

Tego wieczoru, gdy spał w swoim niezamkniętym mieszkaniu, weszło do niego dwóch mężczyzn. Kiedy zorientował się, że ktoś jest w lokalu, został oblany wodą i uderzony wiadrami, które wcześniej były nią napełnione. Sprawcy bijąc go po całym ciele żądali pieniędzy.

W konsekwencji, gdy pokrzywdzony zaczął nawoływać pomocy, mężczyźni zabrali łup i opuścili mieszkanie. Podczas pracy nad sprawą, zostało ustalone, że sprawców było dwóch, a jeden z nich wcześniej odwiedził 74-latka. Łupem padł telewizor oraz pieniądze.16 maja 2018 roku podejrzewani o rozbój 30-letni i 40-letni mężczyźni ze Skierniewic zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali też skradziony telewizor.

Sprawcy rozboju w trakcie prowadzonego śledztwa usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Ponadto prokurator zastosował wobec mężczyzn policyjny dozór, dla zabezpieczenia prawidłowego toku sprawy. Za rozbój w myśl obowiązującego prawa grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

KMP Skierniewice

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.