Skierniewiczanki wyróżnione w przeglądzie malarskim „Przystanek 60+” Łódzkiego Domu Kultury

Czytaj dalej
Fot. ŁDK
Redakcja

Skierniewiczanki wyróżnione w przeglądzie malarskim „Przystanek 60+” Łódzkiego Domu Kultury

Redakcja

Nasze skierniewiczanki zdobyły wyróżnienia w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej: Sabina Piwowaron za obraz „Puszcza Bolimowska" a Małgorzata Cybulska za „Zacisze nad Bzurą".

100-lecie województwa łódzkiego, z takim tematem zmierzyli się seniorzy z województwa łódzkiego. Spośród blisko 100 nadesłanych prac, jury w składzie: dr Marlena Lenart, dr Monika Czarska oraz dr Katarzyna Jagodzińska wyłoniło zwycięzców: I miejsce Teresa Kamińska-Kaszuba z Łodzi za pracę „Pejzaż Łódzki”, II miejsce Janusz Kowalczyk z Łodzi za pracę „Poranek” oraz III miejsce Barbara Kowalczyk z Łodzi za pracę „Willa Łagiewniki”.
Komisja postanowiła dodatkowo wyróżnić: Małgorzatę Konopkę z Łodzi za obraz „Zimowy Park”, Ryszarda Kolary z Łowicza za obraz „Pokolenia”, Sabinę Piwowaron ze Skierniewic za obraz „Puszcza Bolimowska”, Leszka Klamę z Tomaszowa Mazowieckiego za obraz „Podwórko na ul. Tkackiej w Tomaszowie Mazowieckim”, Stanisława Ojrzyńskiego z Łodzi za obraz „Łódzkie Klimaty”, Jolantę Luchowską z Łodzi za obraz „Bitwa Łódzka - Ocalić od zapomnienia”, Małgorzatę Cybulską ze Skierniewic za obraz "Zacisze nad Bzurą Łagiewniczanką" oraz Grażynę Rakowską z Łodzi za obraz „Dolina Pilicy”.
W trakcie podsumowania przeglądu malarskiego uczestnicy zostali zapoznani z programem wydarzeń na rok 2019, który oprócz przeglądów obejmuje m.in. plenery artystyczne czy fora dyskusyjne.
Talent oraz zaangażowanie uczestników podziwiał dyrektor ŁDK Jacek Sokalski, który zachęcał seniorów do współtworzenia oferty projektu – „Przystanek 60+” to odpowiedź na głosy z regionu, aby stworzyć projekt umożliwiający integrację seniorów z województwa łódzkiego oraz udostępnić przestrzeń do podejmowania działań artystycznych. Dlatego też stale podkreślam, że katalog zaproponowanych działań w ramach „Przystanku 60+” jest otwarty. Zachęcamy do zgłaszania propozycji i współtworzenia oferty dla seniorów.
Wydarzenie uświetnił koncert zespołu BezNut, który zaprezentował artystyczną formę wyrazu poezji śpiewanej.
Kolejne wydarzenie w ramach „Przystanku 60+” odbędzie się już 11 kwietnia 2019 r. Wtedy też w Łódzkim Domu Kultury zaprezentują się grupy teatralne oraz kabarety z województwa łódzkiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Patronat honorowy nad projektem „Przystanek 60+” sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego - Pan Grzegorz Schreiber.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.