Skład Rady Miasta Skierniewice VII kadencji

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Skład Rady Miasta Skierniewice VII kadencji

Sławomir Burzyński

KW Razem dla Skierniewic – 8 mandatów, KW Prawo i Sprawiedliwość – 5 mandatów, KWW Leszka Trębskiego Forum – 5 mandatów, KW Platforma Obywatelska – 3 mandaty.

Okręg nr 1

Grzegorz Płuska (RdS)
Jerzy Gołębiewski (Forum)
Jerzy Oleksiński (RdS)
Paweł Słojewski (PiS)
Tadeusz Roszkowski (PO)
Adam Stanecki (Forum)

Okręg nr 2

Leszek Trębski (Forum)
Dorota Bogatko (RdS)
Krystyna Cieślak (PO)
Dariusz Chęcielewski (PiS)
Jarosław Chęcielewski (RdS)

Okręg nr 3

Grzegorz Zegarek (PiS)
Leszek Jek (PO)
Andrzej Melon (RdS)
Bartłomiej Wójcik (RdS)
Beata Jabłońska (Forum)

Okręg nr 4

Jarosław Borowski (RdS)
Paweł Ludwicki (Forum)
Tomasz Chadamik (PiS)
Krzysztof Jażdżyk (RdS)
Maciej Wieprzkowicz (PiS)

Sławomir Burzyński

Komentarze

6
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Grey's Anatomy

Innym tematem są nazwy ulic w Skierniewicach i stosunek do historii dotychczasowych włodarzy miasta. Mamy ulicę zbrodniarzy, działaczy KPP jakim był Marian Buczek, czy Aleksander Zawadzki (nie mówiąc już o gloryfikowaniu XXV lecia PRL), którzy przyczynili się do zniewolenia Polski. Zmiana nazwy ulic jest niewygodna dla mieszkańców i dlatego wszelkie koszty zmian nazw ulic Miasto musi ponieść, ale trzeba to zrobić. Można też zrobić to bezkosztowo wprowadzając okres przejściowy (dokumenty obligatoryjnie zmienia się co 10 lat). Ale można też pomyśleć tak jak zrobiła większość miast w Polsce, które zmieniło patrona dla ulic Aleksandra Zawadzkiego, ze zbrodniarza komunistycznego na wybitnego Profesora biologa z Uniwersytetu we Lwowie o takim samym imieniu i nazwisku. To tylko jedna uchwała Rady miasta a samopoczucie mieszkańców Skierniewic byłoby dużo lepsze.
Z przerażeniem patrzyłam na zaangażowanie osobiste Prezydenta Trębskiego w sprawie nadania nazwy ulicy Podporucznika Tadeusza Dudzińskiego Ps. Zawieja. Ten dowódca AK oddał życie za niepodległość Polski, a nazwę ulicy nadano polnej drodze ze słupami wysokiego napięcia przy której nikt się nie wybuduje chyba, że ktoś lubi walące pioruny nad głową. O zgrozo przy drodze tej wieczorami spotyka się młodzież, albo robiąca pospieszny seks w samochodzie albo pijącą piwo na świeżym powietrzu pozostawiając po sobie zużyte prezerwatywy i walające się puszki po piwie i wódce. I tak mamy chichot historii dzięki Prezydentowi Trębskiemu, który osobiście zaangażował się wbrew opinii mieszkańców po stronie wałczących z Zaplutym Karłem Reakcji. Nawet z manifestacyjną pogarda dla AK szyld ulicy Dudzińskiego zawiera skróty literowe i obce litery (hiszpańska habla zamiast ń). Gdyby, którykolwiek z tych radnych wział tyłek i przejechał się na tą polną drogę to może zmieniłby stosunek do nadania jej nazwy Dudzińskiego. Oczywiście Radną Nowakowską (byłą pracownicę Milicji Obywatelskiej) Radnego Malkę (byłego działacza Związku Młodzieży Socjalistycznej w dawnej Zatrze - obecnie prawicowiec) czy Leszka Trębskiego (byłego działacza lewackiej UP) z grupy tych odwiedzających należy wyłączyć. Zostańcie w domach.
Co w ostatnich latach zostało dokonane dla młodziezy skierniewickiej, żeby byli przekanani, że jest to miasto z którym trzeba się zwiazać na stałe i wrócili tutaj po ukończeniu szkół wyższych .
Oj dużo, dużo pracy a wybór Prezydenta bardzo trudny...

Grey's Anatomy

W takim układzie Rady Miasta z jednej strony Koalicja RdS jest w komfortowej sytuacji, bowiem stworzenie wspólnej koalicji z PiS lub PO powinno jest wręcz oczywistym oczywistym kierunkiem (najlepiej i PiS i z PO). Z drugiej zaś strony jeżeli w drugiej turze wyborów na Prezydenta Skierniewic przeszedłby Leszek Trębski nie byłby on w stanie zarządzać w jakikolwiek sposób miastem. Wybór Krzysztofa Jażdzyka na Prezydenta Skierniewic przy takim składzie Rady, może prowadzić do patologii i poczucia bezkarności takiej samej jaką mieliśmy w przypadku obecnego Prezydenta.
U podstaw przegranej Prezydenta Leszka Trębskiego leży bez wątpienia arogancja, bezczelność i brak pokory oraz podporządkowanie działań w mieście prywatnemu interesowi spółki biznesowej Trębski/Trębska. Nawet jeżeli Prezydent Trębski wygra w drugiej turze i będzie Radnym nic nie uchroni go od Prokuratora (to tylko kwestia czasu). Serwilistyczny układ jaki wytworzył się Radzie miasta z marionetkowymi Radnymi typu Owczarek, Nowakowska, Cyrańska, Malka, Dziuda, Stanecki, Gołębiewski. Podobnie miała się sytuacja w kadrze Urzędu Miasta gdzie wielu kompetentnych urzędników wyleciało (za co miasto musiało im po przegranych sprawach w Sądzie zapłacić horrendalne dla budżetu odszkodowania), a pozostał służalcza bądź "nie wychylająca się" kadra.
Sama nie wiem na kogo postawię w drugiej turze. Po arogancji Prezydenta Trębskiego wydaje się, że pozostał Jażdzyk. Przeraża mnie, że żaden z 6 kandydatów na Prezydenta nie ma zielonego pojęcia jak tworzy się budżet miasta. W ich wypowiedziach dostępnych m.in. na YouTube wszyscy wypowiadali się o wydawaniu pieniędzy. Żaden z kandydatów nie mówił o tym jaką ma wizję kreowania przychodów Miasta (no chyba, że SPA na poligonie). Główne przychody Miasta pochodzą nie z podatku od nieruchomości a głownie z tytułu podatków pośrednich tj. VAT i Podatku dochodowego od osób fizycznych stanowiących znaczące zasilenie budżetu Skierniewic. Za Prezydenta Trębskiego zmniejszyła się ilość mieszkańców Skierniewic i nie powstało zbyt wiele nowych podmiotów gospodarczych wiec dochody budżetu będą spadały. Tutaj trzeba stworzyć klimat do rozwoju biznesu i trzeba stosować zachęty do odprowadzania podatków w tym mieście. Bez tego przychody do budżetu miasta nie będą się zwiększały.
Oddzielnym tematem jest toksyczna działalność dla miasta Urzędu Skarbowego w Skierniewicach doprowadzająca do sytuacji, w której wielu zamożnych mieszkańców podatkowo przeniosło się do Warszawy albo do Łodzi. To trzeba zmienić, ale jak może na to wpłynąć Prezydent Miasta, który będzie miał "brud za paznokciami". Dla pozytywnego przykładu gospodarza miasta można wymienić Burmistrza Kurka z Mszczonowa, w którym przychody miasta z tytułu VAT są większe, niż w wielokrotnie większym mieście Skierniewice. A Mszczonów kwitnie..... c.d.n

Placek

O Boże noi znowu te same mordy mam oglądać, za mało się nachapali, Zegarek, Jabłońska oraz Pan Kimono od Judo - to już po raz 3 biorą pieniążki za nic - ani razu nie widziałem żeby oni cokolwiek zrobili dla miasta....a już na pewno nie ten od Judo, ,gdzie tylko jeden sport promuje a reszta bidna...brawo polskie barany

wert

Pan kijem nie przegnal i Gołąb wciaż wysoko na wladczym drzewie siedzi. Nie odfrunał. Czyli dalej judo najwazniejsze w Skierni. Wąchajcie stopy piłkarze i koszykarze, kaska już jest podzielnia na kimona.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.